Комітет з присудження Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва визначив лауреатів за 2018 рік.

Про це повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.

У номінації "Літературні твори для дітей та юнацтва" переміг дитячий письменник Іван Андрусяк за книги для малят "Зайчикова книжечка" та "Третій сніг" (видавець – "Фонтан Казок"). Всього в номінації було заявлено 43 роботи.

У номінації "Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва" серед 13 конкурсантів переможцем став Михайло Александров за художнє оформлення книги Сергія Товстенка "Ремонт летких чудес" (видавець – "Видавництво "Глоуберрі Букс").

У номінації "Театральні вистави для дітей та юнацтва" премію присудили виставі "Король Лев" Київського академічного обласного музично-драматичного театру імені Панаса Саксаганського. Режисер-постановник вистави – Артур Прокоп'єв. У цій номінації змагалися 6 театральних колективів.

У номінації "Кінотвори для дітей та юнацтва" більшість у Комітеті проголосувала за анімаційний фільм Андрія Щербака "Причинна" (кінокомпанія "Магіка-фільм").

https://www.youtube.com/watch?v=KW4-1AW_yZ4

Повний перелік номінантів на Премію можна знайти на офіційному сайті Держкомтелерадіо.

Нагадаємо, Премія Кабінету міністрів України імені Лесі Українки за твори літератури і мистецтва для дітей та юнацтва – це щорічна премія, яка присуджується до дня народження Лесі Українки – 25 лютого. Вона була заснована в 2004 році і отримала статус урядової. Четверта номінація "Кінотвори для дітей та юнацтва" була введена в 2007 році. Премія в кожній номінації – 10 000 гривень.