Згідно з підсумками наради у Мінінфраструктури, яка відбулася сьогодні, 27 листопада, в Україні посилять охорону об'єктів інфраструктури — авто- і залізничних вокзалів, портів і летовищ.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України.

Нарада відбулась за участі профільних структур — Укравтодору, УЗ, АМПУ, Державіаслужби, Украероруху й інших.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян дав окреме доручення посилити охорону й оборону вокзалів, залізничних станцій, аеропортів, портів та інших об'єктів інфраструктури.

"Також ми вводимо особливий режим роботи залізничного транспорту. Він передбачає забезпечення пропускної здатності залізничної мережі та відповідного рухомого складу для потреб оборони в основних напрямках, визначених Генеральним штабом Збройних сил України", — заявив Омелян.

Міністр додав, що пріоритетність при призначенні потягів буде визначатися необхідністю здійснення перевезень в умовах воєнного періоду, за рішеннями військового командування.

Він доручив держсекретареві відомства створити Оперативний штаб для взаємодії з військовим командуванням і військовими адміністраціями щодо забезпечення дотримання правового режиму воєнного стану. Координацією питань всередині МІУ буде займатися заступник міністра Юрій Лавренюк.

"Ми працюємо в штатному режимі. Ніякої паніки немає. Всі дії виважені та скоординовані. Готовність до захисту об’єктів інфраструктури та оборони держави найвища. В ситуації, яка склалася, для нас немає нічого нового — кожне друге покоління українців боронить свою землю від північних сусідів. Тож спокійно працюємо, але перебуваючи у найвищій ступені готовності, — наголосив Володимир Омелян, — Ми плануємо за швейцарським зразком запровадити активну участь співробітників сфери транспорту у територіальній обороні. В кожного напоготові повинен бути "тривожний рюкзак" із триденним запасом всього найнеобхіднішого та чітке розуміння його дій у разі атаки ворога".