Він розповів, що влада повинна працювати так, щоб сільські лікарі були забезпечені житлом і необхідним обладнанням для проведення обстеженнь в амбулаторіях. Все повинно робитися для того, щоб лікарі ефективно працювали, а не «думали, як їм вижити».

Михайло Цимбалюк зазначив, що другим рівнем реформування має стати районна медицина, а на третьому, найвищому, рівні передбачено створення університетських клінік.

«Так, ми зараз маємо непрості часи, але дискусія про те, чи потрібно реформувати медичну галузь вже закінчилась. Нині на порядку денному стоїть інше питання: як це зробити якнайшвидше та найефективніше. Потрібно поєднати медичну науку і з практикою, медицина має бути доступною для кожного, сімейний лікар має стати членом кожної родини, щоб знати все про пацієнта», - сказав Михайло Цимбалюк.

Що ж стосується фінансування галузі охорони здоров‘я, на думку голови ЛОДА, воно є досить обмеженим. Тому доцільно було б кожного року виділяти один проект в області і реалізовувати його до кінця.

«Тоді б ми вже десять років не поверталися до цього об‘єкта. Хоча в цьому випадку іншим лікарням доведеться «затягнути паски», - сказав Михайло Цимбалюк.

Сьогодні державою і місцевою владою на обслуговування медичної галузі виділяється майже 700 млн. грн., 70% від цієї суми йде на захищені статті.