Окружний адміністративний суд Києва в п’ятницю ухвалив рішення про заборону конкурсної комісії з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України вчиняти певні дії щодо проведення такого конкурсу.

Про це йдеться на сайті  столичного Окружного суду.

Зокрема 26 квітня суд постановив заборонити конкурсній комісії приймати документи від осіб, які бажають взяти участь в конкурсі, проводити тестування, співбесіди, а також дії з відбору кандидатів, формувати і опубліковувати списки на сайті офіційного інтернет-представництва Президента України.

Також суд заборонив голові комісії Наталії Кузнєцовій представляти список кандидатів у Міністерство закордонних справ для його внесення в установленому порядку до Ради Європи, а також провадити зазначений конкурс.

Крім того, МЗС заборонило проводити тестування з визначення рівня володіння учасниками конкурсу офіційними мовами Ради Європи.

Суд постановив, що процедура проведення конкурсу, а саме визначені комісією терміни для проведення конкурсу, порушує рекомендації Парламентської асамблеї Ради Європи, тим самим не відповідаючи міжнародним стандартам.

У квітні Президент Петро Порошенко оголосив конкурс на посаду судді ЄСПЛ від України.

Конкурсна комісія повинна вибрати трьох кандидатів, які потім будуть внесені Міністерством закордонних справ до Ради Європи.

З 2010 року суддею ЄСПЛ від України є Ганна Юдківська (її чоловік – нардеп Георгій Логвинський). Термін її повноважень закінчується в квітні 2019 року.

Суддів Європейського суду з прав людини призначає Парламентська асамблея Ради Європи.