Російське окупаційне командування під виглядом командно-штабного навчання з питань “територіальної оборони” планує приховано провести чергову мобілізацію на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей.

Про це речник Міністерства оборони України Максим Праута повідомив на брифінгу з посиланням на інформацію Головного управління розвідки Міноборони.

За його словами, протягом 15-23 квітня заплановано розгортання так званими «мобілізаційними департаментами ДНР/ЛНР» штабів територіальної оборони.

“Крім того, 15-17 квітня триватимуть навчання з цивільної оборони із залученням усіх так званих “республіканських силових структур”.

При цьому в ході зазначених заходів буде вводитись посилений адміністративно-поліцейський режим з наданням так званим “правоохоронним органам” додаткових повноважень щодо розшуку та затримання громадян, які уникають призову на військову службу у складі російсько-окупаційних військ”, – заявив Праута.

Він зазначив, що проведення мобілізації у такий спосіб викликає обурення серед місцевого населення, особливо, серед громадян, яких чекає призов у зв’язку зі збільшенням призовного віку до 65 років та та молоді, яку замість продовження навчання й отримання професії буде призвано до з’єднань і частин 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ.

Додамо, що Росія поблизу українського кордону підняла авіацію.