Як повідомляє «Прайм», питання про «націоналізацію» виніс на голосування депутатів самопроголошений глава Криму Сергій Аксьонов.

Повернення у власність республіки стратегічного майна кримського підприємства, приватизованого в часи України, підтримали одностайно 65 депутатів.

«Рухоме й нерухоме майно кримської філії публічного акціонерного товариства «Укртелеком», розташованого на території Республіки Крим, у складі необоротних (у тому числі нематеріальних) й оборотних активів, що перебувають на його балансовому і позабалансовому обліку станом на 17 березня 2014 року, включити в перелік майна, який обліковується як власність Республіки Крим», – ідеться в постанові, ухваленій на сесії кримського «парламенту».

Також у власність республіки забрали кримське майно дочірньої компанії «Укртелекому» ТОВ «ТриМоб», яка надавала послуги стільникового зв'язку.

На території півострова функціонували дві філії «Укртелекому»: одна з центром у Севастополі, інша – в Сімферополі. Кримське відділення «Укртелекому» обслуговувало понад 80% місцевих абонентів фіксованого телефонного зв'язку, а також надавало послуги швидкісного Інтернету та мобільного оператора «ТриМоб», на підставі угоди з яким кримські абоненти «МТСMTSS + 2,26% Україна» отримували можливість здійснювати дзвінки за українськими тарифами.

Наприкінці вересня «Укртелеком» припинив надавати послуги зв'язку в Севастополі. Компанія належить українському олігарху Рінату Ахметову.