Військовополоненого українського моряка Володимира Терещенка утримують у холодній аварійній камері старого корпусу московського СІЗО "Лефортово" без гарячої води.

Про це повідомила український омбудсмен Людмила Денисова.

Окрім того, зазначається, що полонений моряк досі не отримав жодного листа від рідних та друзів, попри те, що вони пишуть йому вже понад два місяці, по декілька разів на тиждень. Терещенку відмовили і у телефонних розмовах.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини розповіла, що в листі, який вона отримала від російської колеги Тетяни Москалькової 26 грудня 2018 року, йдеться про двомісні чисті та нещодавно відремонтовані камери, де є холодильник, телевізор та рукомийник з гарячою водою.

"Ці умови зовсім не схожі на ті, у яких перебуває наш моряк", - наголосила Денисова.

Разом з тим, український омбудсмен додала, що звернулась до Москалькової та до радника президента РФ, голови Ради при президентові РФ з розвитку громадянського суспільства та прав людини Михайла Федотова та розповіла про ці грубі порушення з боку Росії із проханням перевірити умови утримання моряків, і за потреби перевести в камери з кращими умовами, а також дозволити отримувати листи й здійснювати дзвінки рідним.