Про це написав на своїй сторінці в «Facebook» муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саїд Ісмагілов.

«Кримським імамам натякнули на те, що традиційні похоронні й поминальні обряди, які відбуваються вдома, будуть поза законом. Такі зібрання, де читається Коран і молитви за померлого, не забороняли навіть за часів Радянського Союзу. Я з дитинства бачив, як люди похилого віку збиралися у нас вдома, щоб помолитися за померлого. У ті часи, коли в Україні не було жодної мечеті, і не можна було відкрито проводити ніяких мусульманських обрядів, це було єдине, що залишалося у людей від віри батьків. Але сучасна Росія зазіхає навіть на побутову релігійність. Вже і вдома не можна буде помолитися за батьків, разом з іншими родичами», – повідомив Ісмагілов.

На його думку, «такими діями, таким втручанням в релігійне життя людей, російська влада прискорює загибель цієї недоімперіі».

«Не можна у людей відбирати компоненти національної та релігійної ідентичності. Адже людей буде не зупинити, коли їм нічого буде втрачати, крім кайданів», – підсумував він.

Як пише видання «Avdet», працівники російської ФСБ провели профілактичні бесіди з місцевими імамами. Предметом спілкування став нещодавно ухвалений в РФ «пакет Яровой» – пакет змін до антитерористичного законодавства Росії, що суттєво розширює повноваження правоохоронних органів та посилює термін ув’язнення за низкою кримінальних статей.