Львів’яни успішно представлять місто Лева у вищій лізі чемпіонату України і є одними з головних претендентів на вихід до української Суперліги вже у цьому сезоні. Хоч в останніх матчах «Барком» двічі програв вдома дніпропетровському «Дніпру» (двічі по 2:3), однак, за словами президента команди Олега Барана, завдання виходу до найвищого за рівнем українського чемпіонату ніхто не відміняв.

Олеже Володимировичу, незважаючи на дві поразки від ВК «Дніпро», команда додає оптимізму на майбутнє…

Хлопці хотіли і бажали перемогти у цих матчах, однак, на мою думку, вони перегоріли. Загалом, команда у нас молода, більшість гравців не має належного ігрового досвіду. Наша команда базується на львівських гравцях і на цьому робитимемо акцент у майбутньому. Вважаю, що нічого поганого не сталося. Перемог без поразок не буває. У боксі, коли боксер отримує нокдаун, головне - піднятися на ринг і продовжити бій. Чемпіонат у нас ще довгий, тому сюрпризів буде достатньо.

Матчі проти «Дніпра» були першими офіційними під керівництвом нового тренера Віктора Михальчука. Яке завдання Ви поставили перед титулованим наставником?

Я вірю, що команді під силу потрапити до Суперліги. Впевнений у тому, що Михальчук додасть гравцям нових знань. Маю на увазі структурну гру і стратегічне бачення команди. Коли рівний суперник , тренерська стратегія та певні заготовки є важливими. Цих речей сьогодні ми ще не знаємо. Гадаю, він нас цього навчить. Основне для мене – це ріст і прогрес команди. Також дуже хочу, щоб команда демонструвала достойну гру. Думаю, що глядачі, які прийшли до нас на останні матчі, отримали масу задоволення.

Чи відповідають гравці рівню Суперліги?

Хлопці у нас молоді і хочу щоб саме вони вибороли вихід у Суперлігу. У нас є також молоді волейболісти 1995-96 року. Майже усі уже під два метри. Влиття інших гравців в команду робитимемо мінімальним. Старатимемося підтягувати нашу молодь. Також будемо добирати молодих перспективних гравців із західної України. Знаю, що їх є чимало. Ми будемо їх запрошувати, однак у будь-якому випадку кістяк команди складуть львів’яни.

Якщо будемо розуміти, що за рівнем гри не дотягуємо до Суперліги, то самі розумієте… У мене не буде бачення цілі без перешкод. Не хочу ламати команду, набираючи нових гравців. Якщо команда буде рости, то, можливо, до Суперліги потрапимо у цьому сезоні. Якщо команда не покаже того рівня волейболу, який треба, то будемо наступного року старатися підвищитися у класі. Коли ми були в першій лізі, два роки йшли до вищої. Так само може бути і з Суперлігою.

Чи можна назвати волейбольний клуб «Барком» професійним? Скажімо, чи є у гравців укладені з клубом контракти?

Професійних контрактів у нас наразі немає, поки працюємо на довірі один до одного. Утім, сьогодні ми уже офіційно засновуємо клуб, який буде заключати контракти з гравцями. У лютому це питання може бути вирішеним. Хлопці матимуть контракти, як у професійних клубах. Загалом, вони тренуються двічі на день і за свій труд отримують зарплату.

Користуючись нагодою запрошую вболівальників на наші домашні матчі, які проводимо у спорткомплексі «Грація», що на ринку Південний.