Олег Мандюк – голова Львівської міської організації НСНУ.

Пане Олеже, як Ви прокоментуєте заяви винниківських депутатів, які пройшли за списками НСНУ, про те, що Ви та керівник обласної організації Олійник тиснули на них з вимогою відкликати свої голоси за відставку мера Винник Теодора Гудзяка?

Насправді ситуація є іншою. Коли я зустрівся з депутатами фракції «Наша Україна», я питав їх, чи вони голосували за відставку Гудзяка. Я по черзі всіх питав і всі в один голос сказали, що не голосували. Тоді я кажу, якщо ви не голосували, то тоді має місце фальсифікація результатів голосування. Якщо ви не голосували, то результати сфальсифіковані. Більша частина депутатів написали заяви, що не голосували.

Тобто в жодному разі не йшлося про відкликання голосів.

Я хочу також спростувати заяви, що їм «закривали рот», не давали проводити прес-конференції. Єдиний раз, коли політрада блоку зібралася у Винниках, на яку запросили всіх депутатів нашої фракції, і прийняла рішення, що депутати не мають права голосувати з політичних питань без рішення на то політради блоку. Всі з розумінням це сприйняли, тому що фракція від блоку це політична сила і вона політичні заяви чи рішення повинна погоджувати однозначно з вищим партійним органом. Їм це було доведено.

А всі депутати сказали, що не голосували за відставку Гудзяка, у тому числі ті, які відкрито виступають проти Гудзяка?

І Булка, і Байло, і Артещук, і Явний казали, що не голосували за відставку. Шніцара не було, бо його ще раніше з фракції виключили.

Дивна ситуація…

Справді дивна. Тому я й кажу – якщо у вас є тверда позиція, то заявіть про неї, але якщо ви кажете у присутності всіх інших що ви не голосували і є така ініціатива підписати відповідну заяву, то підпишіться під цією заявою.

На Вашу думку, через що взагалі конфлікт виник? Які тут підводні течії?

Я думаю, що є на це багато і об’єктивних, і суб’єктивних причин. Об’єктивна причина в основному це ця, що все-таки у Винниках діють кілька місцевих кланів олігархів, які хочуть у той чи інший спосіб схили раду чи виконком на прийняття тих чи інших рішень. Ці процеси почалися ще за попередника Уваров і вони продовжуються зараз.

Інші суб’єктивні, чи може й об’єктивні речі, – це сам Гудзяк, його особа, який в силу того, що він не має достатньо досвіду, напевно робив у своїй господарській діяльності кілька помилок.

Тобто, було за що зачепитися?

Тобто, було за що зачепитися реально, були ситуації, які можна було роздувати, що й робилося. А Гудзяк замість того, щоб намагатися якось це виправляти, він часом заходив навпаки у конфліктну ситуацію. У цьому я бачу його проблему як керівника міста.

У нас ще КРК займалося дослідження цих фактів, які наводилися депутатами, які воюють з ним і в прокуратуру це подавалося. Тобто підтвердження реальних порушень зі сторони Гудзяка нема. Звичайно, є якісь інші ситуації, але вони знову ж таки пов’язані з особами цих депутатів, з їхніми особистими прагненнями.

Який Ви бачите вихід із ситуації, щоб цей конфлікт владнати, оскільки депутати заявили, що будуть наполягати на відставці мера?

Ми виходимо з того, щоб врегулювати політичну ситуацію, тому що не можуть депутати будь-яких рівнів, раз вони пройшли від політичної сили, діяти на свій розсуд. І вони були попереджені, що не мають права голосувати з політичних мотивів без відповідного рішення політради.

Якщо політрада блоку прийме рішення про відставку Гудзяка, то тільки тоді можуть голосувати. І я не виключаю, що таке можливе.

А так питання взагалі стоїть? Політрада блоку буде визначатись щодо Гудзяка?

Зараз так питання не стоїть. Зараз ми хочемо побачити, яка буде співпраця з мером, після того, як ці 6 депутатів зійдуть. Ми намагаємося налагодити співпрацю з «бютівцями» та іншими політичними силами, які там представлені, провести консультації.

Я пропонував Деньковичу, що давайте зберемося у присутності Гудзяка, скажемо усе що ми думаємо з тієї чи іншої ситуації, і можемо приймати спільне рішення, яке буде зрозуміле для всіх, але коли за цим рішенням, які приймаються, стоять місцеві олігархи, то не на користь ні БЮТу, ні «Нашій Україні», ні кому іншому. А всі знають хто за цими процесами, які зараз відбуваються, стоїть.

А ці 6 депутатів виключені з НСНУ чи ні?

Процес виключення з партії є складний. Винниківська організація НСНУ звернулася до обласної парторганізації з проханням звернутися до президії партії. Я знаю що таке подання готується. Але це довгий і складний процес. Я, наприклад, не переконаний, що цих людей треба виключати з партії.