Нагадаємо, інформацію про це прес-служба Президента подала за підсумками зустрічі у Львові Петра Порошенка та президента Міжнародної шахової федерації (ФІДЕ) Кірсана Ілюмжинова. Насправді Україна лише подала заявку на проведення шахової зустрічі, а остаточне рішення буде ухвалено впродовж найближчого місяця.

Про це «Вголосу» повідомив батько та тренер Марії Музичук Олег.

Ми зробили дуже важливий крок – подали заявку, але зарано говорити про її задоволення, каже Олег Музичук. Китайці вже давно подали таку ж заявку. Місце проведення чемпіонського матчу визначить ФІДЕ, потім обидві шахістки мають підписати контракт. Лише тоді буде остаточно знято всі питання.

А ось прес-служба Петра Порошенка поширила заяву про те, що все вже визначено…

Вирішили лише питання із поданням заявки. Про це рішення ухвалено. Це є важливим кроком, але не остаточним рішенням.

Зважаючи на те, що Кірсан Ілюмжинов пообіцяв віддати свій голос Львову, наше місто є фаворитом у тендері?

Сподіваюся, так. Останній матч за світову шахову корону між українкою Анною Ушеніною і Хоу Іфань проходив у Китаї. Було б логічно наступний матч провести в Україні. Тим паче, що ми подали заявку.

Коли має відбутися ця гра?

У нашій заявці фігурує березень 2016 року. Але остаточна дата буде відома після підписання спортсменками контрактів на гру.

Коли буде остаточна інформація у цьому питанні?

Кірсан Ілюмжинов, перебуваючи в Україні, пообіцяв вирішити питання до 15 серпня.

Ваша донька вже розпочала підготовку до матчу із Хоу Іфань?

Так, безперечно. Підготовка до такої гри – справа тривала. Потрібно ж добре вивчити суперника, його слабкі та сильні сторони, поліпшити свої слабинки, виробити тактику.

Марія Музичук готуватиметься у Львові чи виїжджатиме на якісь турніри?

Спершу потрібно визначитися із датами проведення матчу. Тоді точніше можна планувати підготовку. На цьому етапі ми аналізуємо китаянку та підтягуємо свої слабкі сторони. У жовтні плануємо взяти участь в етапі серії гран-прі. У листопаді у складі збірної України Марія зіграє на командному чемпіонаті Європи. Також плануємо виступити в чоловічому Кубку світу.

Підготовка до такої гри є дорогим задоволенням?

Недешевим. Кошторис ми ще не складали. Бюджет залежатиме від місця проведення гри. Якщо вона відбудеться в Китаї, то коштів потрібно буде ще більше.

Олег Петренко, спеціально для «Вголосу»