Виступаючи на відкритті засідання "круглого столу" голова Львівської обласної ради Олег Панькевич відзначив, що скільки існує місцеве самоврядування, всі погоджуються, що його потрібно реформувати, що необхідні зміни. Це на практиці відчувають представники органів місцевого самоврядування. Особливо зменшення ролі місцевого самоврядування відчутне останнім часом в Україні, - зазначив Олег Панькевич. Голова обласної ради розповів, що основою формування порядку денного "круглого столу" стала анкета-питальник, надіслана з Адміністрації Президента України. У Львівській обласній раді уже відбувалися такі зустрічі з науковцями, з представниками місцевого самоврядування, під час яких обговорювалися проблеми місцевого самоврядування. Від Асоціації місцевих рад "Ради Львівщини" надсилалися пропозиції реформування органів місцевого самоврядування до Всеукраїнської асоціації місцевих рад.

Олег Панькевич у своєму виступі зазначив:
Коли приймався новий Бюджетний кодекс, багато говорилося, що він буде спрямований на розширення місцевого самоврядування, на покращення ситуації в місцевих громадах. Але із введенням у дію цього документа ми відчули, що більшість бюджетів місцевого самоврядування не забезпечені коштами для виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери та для покриття незахищених видатків. Єдиним джерелом наповнення місцевих бюджетів є податок з надходжень фізичних осіб, стовідсоткове надходження якого сьогодні під великим знаком запитання. Зростає безробіття, ріст заборгованості з виплати заробітної плати ставить ризик під наповненням бюджету. Левову частину дохідних джерел місцевих бюджетів передано до державного бюджету. Зокрема, у 2011 році відбулися зміни із надходження податку з власників транспортних засобів, який зараз надходить до державного бюджету і звідти у вигляді субвенції розподіляється між областями. На сесії Львівської обласної ради зараз обговорюється питання використання коштів з державного бюджету на ремонт доріг комунального значення, надходження коштів державної субвенції. Депутати, представники громад висловлюють своє обурення, що уже липень і ще не розпочалися роботи на дорогах і є великі запитання, як ці кошти будуть освоєні.

На думку Олега Панькевича, проведення реформи місцевого самоврядування має полягати у розширенні функцій обласний і районних рад, створення підзвітних саме радам органів, які займатимуться аналізом використання бюджетних коштів та ін.

Під час засідання круглого столу будуть пропозиції узагальнені обговорені і надіслані на адресу Адміністрації Президента України, центральних органів влади. Голова обласної ради виловив сподівання, що сьогоднішні пропозиції увійдуть до пропозицій, які сформує Всеукраїнська асоціація місцевих рад і будуть враховані під час прийняття відповідних законів у Верховній Раді.