У презентації взяли участь автор книги Роман Коваль, мовознавець Ірина Фаріон, письменники Роман Лубківський та Ігор Калинець, онук Михайла Гаврилка, професор медицини Орест Абрагамович. Привітав учасників зібрання голова Львівської обласної ради Олег Панькевич.

"Сьогодні головним учасником нашої зустрічі є Михайло Гаврилко, - зазначив Олег Панькевич - "Років 10 тому я мав нагоду вперше зустрітися з Гаврилком за допомогою старої пожовклої світлини українського січового стрільця. Фото було зроблене в Карпатах. Михайло Гаврилко на ній відрізнявся від інших стрільців. Він не був при військовому спорядженні, зброя стояла поряд, біля дерева. Він був досить кремезним, міцної статури, але все ж не виглядав як вояк. Михайло Гаврилко був за роботою, він зосереджено працював, ліпив. У тих умовах боротьби за українську державність він виконував свою місію – творив. В особі Гаврилка поєдналося дві природи – оборонця, борця за українську справу і людини, яка мала Божий дар митця.

Ті пожовклі світлини, які я мав честь вивчати, переслідували мене все життя. Я зустрічався з Гаврилком ще кілька разів, коли вивчав історичні матеріали, коли читав про українське мистецтво і коли зустрічався з його побратимами. Сьогодні - ще одна моя зустріч з ним, яка відбулася завдяки Романові Ковалю, який повернув цю постать із забуття."

Під час зустрічі голова обласної ради Олег Панькевич подарував Романові Ковалю збірку історичних фотографій січових стрільців, видану за його сприяння, та годинник з гербом Львівщини.

Також з ініціативи голови Львівської обласної ради книгу Романа Коваля “Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею” отримають усі бібліотеки Львівщини.

Довідка
Михайло Гаврилко жив у Львові в 1907 – 1918 роках (з перервами), з цим містом пов’язано багато сторінок його біографії. Життя його завершилось трагічно – восени 1920 року на станції Полтава більшовики спалили його в топці локомотива. Спалили живим.

Книга про митця-вояка має 472 сторінки кольорового друку. У ній вміщено понад 600 листівок і фотографій, більшість з яких оприлюднюється вперше. В додатках до книги – близько сотні документів, більшість з яких також вперше вводиться в науковий обіг.