Вітаючи учасників співочо-мистецького дійства, Олег Панькевич наголосив, що фестини завжди були великим святом для Бродівщини і гостей брідського краю.

«Фестиваль Бучинські фестини» прийшов до нас із мальовничого села Бучини і завжди мав яскраво виражену українську сутність. Цьогоріч ми святкуємо його разом з ветеранами УПА напередодні знаменної дати – 70 років як зародилась Українська повстанська армія, – сказав Олег Панькевич. – Маю впевненість, що десяті «Бучинські фестини» відбуватимуться з іншим настроєм у нашому краї, в Україні – з настроєм перемоги!».

У фестивалі взяли участь депутати Львівської обласної ради Ірина Сех, Степан Кубів, а також голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда.

Мистецьку програму фестивалю «Бучинські фестини» представили Народні артисти України Павло Дворський та Степан Степан, солісти Львівської опери Юрій Трицецький і Степан Тарасович, автор і виконавець пісень Теодор Кукуруза, співочий дует «Ріка життя», ансамблю народного танцю «Надзбручанка» з Тернополя, народний фольклорний ансамблю «Криничнька» з Бродів та інші.

Автор ідеї мистецького дійства «Бучинські фестини» – соліст Львівського Національного Академічного театру опери та балету ім.
Соломії Крушельницької Роман Ковальчук.