Архієрейську Літургію на честь Шашкевичевого ювілею відслужили владика Йосиф Мілян - єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ та владика Венедикт - єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ. Разом з численними мирянами у богослужінні взяли участь голова Львівської облради Олег Панькевич та депутат Ярослав Кравченко.

Виступаючи перед велелюдною громадськістю на Білій горі, Олег Панькевич говорив про шанобливе ставлення українців до особистості Маркіяна Шашкевича, про Шашкевичів дух, яким сповнювалися у вирі боротьби за незалежність нашої держави українські патріоти - січові стрільці, члени ОУН, вояки УГА та УПА.
"Уже майже дві сотні літ сюди, на Білу гору, приходять українці, щоб сповнитися Шашкевичевим духом - духом українства. Сьогодні наш час, сьогодні - ми тут. Але ми мусимо пильнувати, щоб і нове покоління - ровесники незалежності нашої України, й наступні покоління, не забували дороги на цю гору при будь-якій політичній ситуації", - сказав очільник облради у своєму виступі перед громадськістю.

З авторською програмою "Разом к світлу, други жваві" на святі виступив депутат Львівської обласної ради Теодор Кукуруза.

Того ж дня Олег Панькевич та Ярослав Кравченко відвідали відоме гончарське село Гавареччина, що поруч з Білою горою, поспілкувалися із сельчанами, скуштували води з найглибшої гаварецької криниці.

Також Олег Панькевич з Ярославом Кравченком навідалися до криївки-музею вояків УПА, розташованій у лісовому масиві неподалік Гавареччини, де в лютому 1947 року у боротьбі з енкаведистами загинув двадцятишестирічний вояк УПА Іван Керницький, на псевдо Крилатий.