Олег Рудницький привітав Зенона Колобича із отриманням цієї високої нагороди, а також висловив своє захоплення мистецькою діяльністю Народного ансамблю танцю “Горицвіт”. «Завдяки «Горицвіту» про Україну дізнаються у світі. Ви є яскравим прикладом того, що наша держава стає дедалі відомішою, підіймається на вищий світовий культурний щабель», – зазначив О.Рудницький.

Заступник керівника області навів приклад нещодавньої перемоги українки Анастасії Петрик на дитячому «Євробаченні-2012», презентацію у Луврі скульптур українського генія Йоганна Пінзеля, – «Все це ще раз доводить, що Україна – держава талановитих людей».

Зенон Колобич коротко розповів про діяльність Народного ансамблю, його історію, численні нагороди, яких був удостоєний колектив, а також географію гастрольних поїздок. Також він особливо відзначив підтримку та допомогу Львівського національного медичного університету ім.Д.Галицького у діяльності ансамблю, зокрема ректора цього вищого навчального закладу Бориса Зіменковського.

Під час зустрічі Олег Рудницький запропонував керівнику ансамблю «Горицвіт» провести наступного року у м.Львові Міжнародний фестиваль фольклору, за участю відомих світових танцювальних колективів, та зазначив, що обласна адміністрація надасть повне сприяння та підтримку в організації цього заходу.

Також Олег Рудницький, від імені керівника області Михайла Костюка, вручив Зенону Колобичу за вагомий внесок у розвиток та популяризацію національного фольклорного мистецтва і високу професійну майстерність Подяку голови облдержадміністрації.

Довідка:

Ансамбль народного танцю “Горицвіт” створений у 1975 році при клубі Львівського державного медичного університету. Засновник та головний балетмейстер, незмінний керівник “Горицвіту” – народний артист України, кавалер ордена “За заслуги” ІІІ ступеня Зенон Федорович Колобич.

“Горицвіт” – лауреат та переможець ряду міжнародних фольклорних фестивалів. У 1982 році колективу присвоєно почесне звання “Народний”.

У репертуарі колективу понад 25 танців. Основне місце в ньому займають танці України, її регіонів, багатих своєю культурою. На даний час “Горицвіт” – це 80 чоловік основного складу, та  100 дітей підготовчих груп, з якими займаються висококваліфіковані фахівці, виховані під керівництвом художнього керівника Зенона Колобича.

У 2009 році Народний ансамбль танцю “Горицвіт” Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького прийнятий у Міжнародну фольклорну асоціацію IGF як представник держави Україна.

У 2011 на Генеральній асамблеї IGF, яка проходила в м.Бистриця (Румунія), художній керівник та головний балетмейстер колективу “Горицвіт” Зенон Колобич був прийнятий до Ради Міжнародної фольклорної асоціації IGF.

З 24 липня до 20 серпня 2012 року ансамбль здійснив гастрольне турне по містах Італії. Під час виступів на фольклорному фестивалі у м.Лямезія Терме “Горицвіт” визнаний кращим колективом фестивалю і відзначений нагородою переможця.

За результатами творчої діяльності колективу та вагомі здобутки керівник “Горицвіту” Зенон Колобич отримав нагороду “Оскар фолькльору”, яку було вручено у Португалії.