Отже, ми спостерігаємо за повним провалом аграрної політики уряду. Суттєве зменшення урожаю зернових свідчить, що в аграрному секторі кланово-олігархічна модель виявилася неефективною, представники найбільших олігархічних груп неспроможні збирати високу врожаї. Як я вже говорив раніше, найбільш продуктивною та ефективною системою в аграрному секторі можуть бути лише кооперативні господарства, які базуються на праці фермерів, що об’єднують свої приватні ділянки для ведення спільного господарства, вирощення зерна, переробки сільгосппродукції і відповідно випуску на невеликих заводах молочної продукції. Ці господарства повинні об’єднуватися у невеликі торгові доми, мати свої елеватори, і самі через ці торгові доми продавати свій урожай. В жодному випадку не можна давати урожай на відкуп величезним торговим посередникам, так званим зернотрейдерам, які сьогодні, спираючись на правлячу сім’ю Януковича, повністю монополізували експорт зерна з України.

Якими можуть бути наслідки провальної політики правлячого клану для мільйонів українців? По-перше, це подорожчання зерна. Можна казати, що до кінця року і фуражне, і продовольче зерно перевищить на світових біржах ціну в 400. По-друге, подорожчає комбікорм – від 30% до 50%. Це призведе до подорожчання і молока, і м’яса, і виробів молочної і м’ясної продукції, яке може скласти 20-25%. Поза сумнівом, буде дорожчати хліб, перші прояви цього ми вже спостерігаємо сьогодні. Можна очікувати, що соціальний хліб – батон і житній хліб – менше 5 гривень коштувати не буде. Інші сорти хліба можуть сягати до 10 гривень. Подорожчає також мука і борошно – теж на20-30% щонайменше, відповідно також і всі вироби з борошна та кондитерська продукція.

Все це суттєво відіб’ється на прожитковому мінімумі громадян України, оскільки це якраз товари першої необхідності. Але це ще не все. Як відомо, Микола Присяжнюк заявив, що з 15 листопада в Україні діятиме повна заборона на експорт зерна. Це означає, що в Україні є мізерні залишки продовольчого зерна. Ситуація стає критичною, оскільки режим бандократії за безцінь продав зернотрейдерам весь запас зерна. Зараз широка громадськість навіть не знає, скільки залишилося продовольчого зерна та інших видів зерна, і взагалі, чи вистачить цих запасів на виробництво хліба для населення.

Таким чином до фінансово-економічного, енергетичного колапсу тепер додаються ще й проблеми з продовольством. Нас очікує дуже важка зима, можуть виникнути труднощі із постачанням продовольства, тому не можна виключати, що буде введена карткова система на хліб, м’ясо та інші продовольчі товари. Це буде логічним результатом антиукраїнської, антинародної діяльності режиму Януковича та Партії регіонів. Отже, чекати залишається недовго. Із настанням холодів можуть початися перебої з продовольством.