Народний депутат, голова ВО „Свобода” Олег Тягнибок переконаний, що кримінальна справа, яка зараз розслідується проти нього, буде передана до суду.
„Результат буде однозначний ― буде подання до ВРУ про те, щоб позбавити мене депутатської недоторканності, і справа буде передана до суду”, ― заявив він.
За інформацією Генпрокуратури, розгляд кримінальної справи проти Олега Тягнибока ще не завершений. Проте із неофіційних джерел Олегові Тягнибоку відомо, що „вони (прокуратура ― Контекст) будуть подавати справу до суду не залежно від того, які будуть свідчення, мої покази, незалежно від того, що я дав всі пояснення, незалежно від того, що в мене є зустрічна експертиза не просто тих слів, що я сказав і які змонтував Інтер, а взагалі всього виступу”.
Олег Тягнибок також переконаний, що ВРУ зніме з нього депутатський імунітет, адже ситуація у парламенті є такою, „що рішення буде прийнято на користь влади і Генпрокуратури”.
Народний депутат при цьому наголосив, що він вже відмовився від депутатського імунітету, хоча погодився, що цього недостатньо і формально це все ж таки повинна зробити ВРУ.
Олег Тягнибок зазначив, що не залежно від місця проведення суду, він наполягатиме, щоб судове засідання було відкрите.
30 липня Івано-Франківська прокуратура порушила кримінальну справу стосовно Олега Тягнибока за фактом його виступу на горі Яворина за ознаками злочину по ст.. 161 ККУ ― розпалювання національної ворожнечі і принижування національної гідності інших народів.
21 липня Держкомнацміграції України звернувся до Генеральної прокуратури України з проханням дати правову оцінку висловлюванням народного депутата України Олега Тягнибока, які він зробив 17 липня на горі Яворина. Комітет вважає слова Олега Тягнибока такими, що мають відверто ксенофобське спрямування і порушують захищені законом конституційні права громадян за етнічною ознакою.
21 липня Віктор Ющенко заявив про виключення Олега Тягнибока із фракції „Наша Україна”.
17 липня Олег Тягнибок, виступаючи на мітингу біля могили командира Української повстанської армії Клима Савура на Івано-Франківщині, сказав: „Вони не боялися як i ми зараз не маємо боятися, вони взяли автомат на шию i пішли в тiї ліси, вони готувалися i боролися з москалями, боролися з німцями, боролися з жидвою i з іншою нечистю яка хотіла забрати в нас нашу українську державу… Треба віддати Україну, нарешті, українцям. Оті молодi люди i ви, сивочолi, оце є та суміш якої найбільше боїться москальско-жидiвська мафія, яка сьогодні керує в Україні”.