Народний депутат, голова ВО „Свобода” Олег Тягнибок найближчим часом має намір подати до суду на голову Держкомнацміграції України Генадія Москаля за фактом перевищення останнім службових повноважень.
„Обов’язково найближчим часом подам до суду”, ― заявив Олег Тягнибок.
Олег Тягнибок вважає, що Генадій Москаль не мав права висловлювати на його, народного депутата, адресу без суду та слідства звинувачення, викладені у відкритому листі. У листі також констатуються як доконані факти, які ще не є доведені слідством, і які насправді, як вважає Олег Тягнибок, не мають до нього ніякого відношення.
Олег Тягнибок також вважає, що в компетенції Генадія Москаля не входить вирішувати питання про те, порушив чи ні він, Олег Тягнибок, клятву народного депутата.
13 серпня голова Держкомнацміграції України Генадій Москаль направив відкритий лист народному депутату Олегові Тягнибоку, у якому, зокрема, обвинувачує останнього в «порушенні депутатської клятви» і людиноненависницьких закликах, а також стверджує, що у своїх промовах Тягнибок прикривається псевдопатріотичними гаслами.
Івано-Франківська прокуратура 30 липня порушила кримінальну справу стосовно Олега Тягнибока за фактом його виступу на горі Яворина.
21 липня Держкомнацміграції України звернувся до Генеральної прокуратури України з проханням дати правову оцінку висловлюванням народного депутата України Олега Тягнибока, які він зробив 17 липня на горі Яворина. Комітет вважає слова Олега Тягнибока такими, що мають відверто ксенофобське спрямування і порушують захищені законом конституційні права громадян за етнічною ознакою.
21 липня Віктор Ющенко заявив про виключення Олега Тягнибока із фракції „Наша Україна”.
17 липня Олег Тягнибок, виступаючи на мітингу біля могили командира Української повстанської армії Клима Савура на Івано-Франківщині, сказав: „Вони не боялися як i ми зараз не маємо боятися, вони взяли автомат на шию i пішли в тiї ліси, вони готувалися i боролися з москалями, боролися з німцями, боролися з жидвою i з іншою нечистю яка хотіла забрати в нас нашу українську державу… Треба віддати Україну, нарешті, українцям. Оті молодi люди i ви, сивочолi, оце є та суміш якої найбільше боїться москальско-жидiвська мафія, яка сьогодні керує в Україні”.