Малу програму своєї партії “Програма захисту українців” презентував 26 червня під час робочої поїздки на Рівненщину голова Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Олег Тягнибок. Він зустрівся із активістами “Свободи” в Рівному та Здолбунові.

На думку Олега Тягнибока, необхідність написання цієї програми виникла через те, що права українців у власній державі ніхто не захищає та не відстоює. Програму створили майже 9 місяців тому та пройшла обговорення на мітингах, народних віче. Вона має 5 розділів, серед яких захист української мови, встановлення національної та соціальної справедливості, визнання ОУН-УПА воюючою стороною, тощо.

Щодо блокування ВО “Свобода” напередодні парламентських виборів 2006 року, то ідеальним було б створення націоналістичного блоку партій із відповідною ідеологією. За словами Олега Тягнибока, навіть мінімальна за своїм складом (20-25 чоловік) націоналістична фракція у ВРУ не дозволить провести через парламент законодавчі акти, які б нехтували чи принижували українську націоналістичну ідею. Як одного з можливих партнерів у такому блоці він назвав УНП, яку, за його словами, “випхали з Нашої України”. Однак говорити остаточно про якісь передвиборчі об’єднання поки що рано, вважає Олег Тягнибок. За його словами, наразі між політиками тривають консультації та переговори. Партії та політичні сили, які нині називають себе опозиційними, не викликають симпатії в лідера ВО “Свобода”, адже вони мають антинаціоналістичний характер.

Осередки ВО “Свобода” на Рівненщині почали діяти кілька місяців тому, до них увійшли переважно активісти Помаранчевої революції. Нині в області є шість партійних осередків: у Рівному, Рівненському районі, Здолбунові, Здолбунівському районі, Дубно та Сарнах. Найближчим часом планується заснувати партійні осередки в північних районах області. Середній вік членів ВО “Свобода” на Рівненщині 18-30 років.