2 березня голова Всеукраїнського об’єднання “Свобода”, народний депутат України Олег Тягнибок зареєстрував законопроект “Про люстрацію”.
Про це повідомила прес-служба ВО “Свобода”.
Я стверджує прес-служба, „проект Закону спрямований на подолання московської колонізаційної політики в Україні, очищення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій від ідеологів та реалізаторів антиукраїнської політики, недопущення новітньої колонізації України, усунення загрози суверенітету та територіальній цілісності України, встановлення історичної та соціальної справедливості, зміцнення духу і моралі Українського народу. Законопроектом визначаються правові основи проведення люстрації, статус, функції та повноваження органів люстрації, відповідальність за порушення законодавства про люстрацію”.
„Потреба цього закону обумовлена тим, що однією з головних рушійних сил Української Революції 2004 року була необхідність кардинального очищення влади від успадкованих ще з радянських часів кадрів, які становили хребет кучмівського режиму”, ― йдеться далі.
ВО “Свобода” вважає, що прийняття закону “Про люстрацію” буде „рішучим кроком до становлення України як сучасної цивілізованої самостійної держави та посилить захист національних інтересів України”.