Прокурор Івано-Франківської області Ю. Юрченко викликав народного депутата України Олега Тягнибока для дачі пояснень з приводу вашого виступу 17 липня на горі Яворина Івано-Франківської області, ― повідомила прес-служба ВО „Свобода”.
Олега Тягнибока просять з’явитися у прокуратуру 2 серпня.
Виклик найшов урядовою телеграмою. У телеграмі зазначено, що Івано-Франківська прокуратура проводить дослідчу перевірку.
21 липня Держкомнацміграції України звернувся до Генеральної прокуратури України з проханням дати правову оцінку висловлюванням народного депутата України Олега Тягнибока, які він зробив 17 липня на горі Яворина.
Комітет вважає слова Олега Тягнибока такими, що мають відверто ксенофобське спрямування і порушують захищені законом конституційні права громадян за етнічною ознакою.
17 червня народний депутат, голова ВО “Свобода” Олег Тягнибок, виступаючи на мітингу біля могили командира Української повстанської армії Клима Савура на Івано-Франківщині, сказав: „Вони не боялися як i ми зараз не маємо боятися, вони взяли автомат на шию i пішли в тiї ліси, вони готувалися i боролися з москалями, боролися з німцями, боролися з жидвою i з іншою нечистю яка хотіла забрати в нас нашу українську державу… Треба віддати Україну, нарешті, українцям. Оті молодi люди i ви, сивочолi, оце є та суміш якої найбільше боїться москальско-жидiвська мафія, яка сьогодні керує в Україні”.
Кандидат у Президенти України, лідер блоку Віктор Ющенко різко засудив ксенофобську спрямованість заяв Тягнибока і пригрозив депутатові виключенням із фракції у разі, якщо він не вибачиться за свої слова.
21 липня Олег Тягнибок оприлюднив заяву, в який звинуватив провладні ЗМІ у використанні його слів з метою дискредитації кандидата в Президенти Віктора Ющенка, а також вибачився за некоректні вислови, зроблені ним під час виступу 17 червня на мітингу біля могили командира Української повстанської армії Клима Савура на Івано-Франківщині.
21 липня Віктор Ющенко заявив про виключення Олега Тягнибока із фракції „Наша Україна”.