Олександр Горошкевич – народний депутат від Партії регіонів,  керівник виборчої кампанії Віктора Януковича на Львівщині

Олександре Сергійовичу, Ви  - політик зі значним стажем і досвідом. Починали свою політичну діяльність у лавах Партії зелених і на виборах 2002 року стали вперше народним депутатом. У 2005 році Вас обирають вдруге, але вже від НСНУ. А от в 2006 році несподівано для багатьох Ви продовжили свою діяльність народного депутата вже у лавах Партії регіонів. З чим пов’язана остання така кардинальна зміна позицій?    

У 2005 році, як і більшість українців, щиро підтримав Віктора Ющенка на президентських виборах. Нагадаю, тоді рівень довіри до цього політика становив майже 83%. Не зважаючи на досвід, я не розпізнав фальші та нещирості у обіцянках президента. А коли опинився в середовищі «Нашої України», ви знаєте, не побачив нічого спільного із гаслами, які ці політики виголошували. Їх справи кардинально розходилися із словами. Не лише я один, тоді багато людей відчули колосальне розчарування політикою новообраного Президента та його команди. Політичних перспектив для себе в таборі «помаранчевих» не бачив, не вірив в те, що критика може змінити ситуацію на краще. Свого часу неодноразово заявляв про те, що йти на перевибори, бути на підтанцьовках у БЮТу – це політична помилка для партії Президента, але до цього тоді ніхто не прислухався. І саме тому прийняв рішення про перехід в Партію регіонів. Вважаю, що такий крок був для мене єдиноправильний, бо дозволив залишитися в активній політиці і чесно дивитися в обличчя і своїм колишнім партнерам по «Нашій Україні» і своїм сьогоднішнім колегам-регіоналам.       

Абсолютно не шкодую про свій політичний вибір на користь Партії регіонів.  В цій партії прагматизм і здоровий глузд – це не пусті слова, а обіцянки не розходяться з ділами. Тут цінують професіоналізм і порядність, тому почуваю себе комфортно і впевнено у цій партії. 

У список народних депутатів від «Нашої України» в 2006 році Ви потрапили як висуванець Львівської обласної партійної організації, хоча вже на той час переважно працювали в Києві та інших регіонах України. Як це сталося?     

Не буду приховувати того, що, як колишній бізнесмен, був одним із спонсорів «Нашої України», фінансував діяльність центрального виборчого штабу НУ на парламентських виборах 2006 року. Саме керівництво центрального штабу звернулося до львівських «нашоукраїнців» з пропозицією підтримати мою кандидатуру в народні депутати. При цьому ще з попереднього часу роботи в парламенті в мене склалися хороші стосунки з тодішніми лідерами обласної партійної організації НУ. Зберігаються ці контакти і зараз.

Ви охарактеризували Партію регіонів як партію прагматичну, за якою стоять конкретні справи. Тому хотіли б у Вас запитати: що робить Партія регіонів для перемоги Віктора Януковича на виборах на Львівщині і, можливо, Ви, як керівник виборчої кампанії, назвете реальний відсоток голосів, який очікуєте зібрати в нашому регіоні? 

На жаль, у пресу не потрапляє інформація про нашу щоденну рутинну партійну роботу. Бо вона не цікава для журналістів. Останні більш охочі до тиражування яскравих, але популістських по своїй суті, заяв наших опонентів. У своїй агітаційній роботі на Львівщині Партія регіонів зробила наголос на персональну роботу з кожним виборцем. Наші активісти та агітатори ходять від дому до дому, спілкуються з людьми, переконують їх і доводять хибність стереотипів, які свого часу були насаджені на Західній Україні щодо регіоналів та їхньої політики. При цьому це не так складно насправді робити, адже саме життя довело, що політика «помаранчевих» поставила наш народ на межу виживання. Отож сьогодні перш за все необхідно,  щоб до влади прийшли фахівці та професіонали, які зможуть вивести нашу економіку із колапсу. А саме так себе позиціонує Партія регіонів.

Щодо результату Януковича на виборах на Львівщині, сьогодні прогнозуються різні цифри: від 5 до 15%. Але насправді перед нами поставлено єдине реальне завдання: зібрати якомога більшу підтримку для нашого кандидата у першому турі, бо кожний голос буде важливий для його остаточної перемоги. Щодо цифр, то 17 січня ми точно будемо знати, яким буде результат нашої роботи. 
         
Є така традиція, що ті політики, які керують виборчою кампанією політичної сили в регіоні, претендують на певні посади після виборів. Тому дозвольте Вас запитати, чи не плануєте Ви посісти одну із керівних посад на Львівщині в разі перемоги Віктора Януковича на президентських виборах і що регіонали вважають за необхідне зробити для нашої області?     
 
Завжди буду працювати там, де зможу приносити користь і людям, і державі, і партії. Якщо буде така необхідність і мої колеги побачать, що мій досвід може бути ефективно використаний на Львівщині, то я не виключаю, що дам згоду на це.  Але якщо чесно, до сьогодні таких планів ніколи не було і відповідних пропозицій мені не надходило.

Щодо політики Партії регіонів по відношенню до Львівщини, то її пріоритети не відрізняються від інших регіонів. Перш за все нам необхідно подолати корупцію у всіх гілках влади - як в центрі, так і на місцях. Бо люди, які сьогодні звертаються до наших громадських приймалень, просто стогнуть від свавілля чиновників, від поборів та їх незаконних дій. Нам необхідно також терміново припинити розкрадання державних коштів, яке відбувається за активної участі регіональних чиновників. Адже 60% бюджетних коштів сьогодні банально розкрадаються, осідаючи в кишенях ділків, наближених до діючої влади. Іншим важливим пріоритетом для нас є стабілізація політичної та економічної ситуації. Без цього годі казати про притік інвестицій та виведення економіки з кризи. Але досягнути цього миттєво не вдасться:  за президентськими виборами слідують вибори місцевих органів влади, а можливо і дострокові парламентські вибори. Сподіваюся, що Партія регіонів цього разу буде представлена в органах місцевого самоврядування Львівщини.   
    
Екологи скаржаться, що кандидати в президенти недостатньо приділяють уваги захисту навколишнього середовища. Чи поділяєте Ви їхню думку, тим більше що маєте великий досвід екологічної діяльності?  

Насправді я в душі, як і кожна нормальна людина, є екологом, тобто прихильником збереження навколишнього середовища, непримиримим противником його забруднення. І моя робота у Верховній Раді також пов’язана із захистом екологічних пріоритетів, адже я є заступником голови комітету з питань екології. З думкою моїх колег-екологів не погоджуюся хоча б тому, що, наприклад, наш кандидат неодноразово наголошував у своїх виступах на необхідності вирішення такої глобальної для України екологічної проблеми, як закриття несанкціонованих сміттєзвалищ та системна переробка і утилізація твердих побутових відходів. Якщо проблемою не почати займатись зараз,  то через 5 років ми усі втопимось в смітті. На Львівщині постійним джерелом екологічної небезпеки є Грибовицьке сміттєзвалище. Саме з ініціативи народного депутата від Партії регіонів Петра Писарчука в парламенті зараз створено тимчасову депутатську комісію, яка повинна розібратися в тому, хто винен, що гальмується питання рекультивації та закриття цього вкрай небезпечного об’єкту.

Екологічну небезпеку для Львівщини становить утворення карстових провалів в районі міста Стебник. За моєї ініціативи нещодавно уряд виділив 5 млн. грн. на ліквідацію цих проваль.

Разом з тим необхідно розуміти, що сьогодні в держави не вистачає фінансових ресурсів, щоб одночасно вирішити всі екологічні проблеми, які накопичувалися десятиліттями.