В останньому турі у Львові підопічні Ігоря Зінкевича перемогли усіх своїх суперників і залишили позаду маріупольський «Іллічівець». Враженнями від туру у Львові, а також від останнього чемпіонату України поділився президент федерації водного поло України Олександр Кучеренко. Візит останнього до Львова став певною несподіванкою, оскільки на попередніх чемпіонатах України Олександр Георгійович не був особливо помічений.

Враження від туру у Львові позитивні, - починає розмову Олександр Кучеренко. – Кілька разів згадували про відродження водного поло у Львові, однак це, мабуть, надто гучно, буде сказано. У Львові хороша ватерпольна школа та традиції цього виду спорту. Команда пережила непрості часи. На щастя, знайшлися люди, які їй допомогли. "Динамо" минулого року виграло Кубок, цього року чемпіонат. Є рух команди вперед. Дай Бог, аби усе збереглося та примножилося. У Львові є хороша перспективна молодь, яка за кілька років переросте у повноцінних дорослих ватерполістів.

В чому, на Вашу думку, «Динамо» було сильнішим за «Іллічівець» у цьому чемпіонаті?
У минулому році це б запитання для львівського «Динамо» було б компліментом. На сьогодні команди рівні. Думаю, «Динамо» переграло свого суперника психологічно. Завершення чемпіонату у них вийшло більш ефектним. До того ж, команда підсилилася хорошим гравцем зі Словаччини Мартіном Мравіком. Якби «Іллічівець» виграв би вдома, питання з чемпіонством було б закритим. Львів’яни обіграли суперника у Маріуполі і зберегли інтригу в чемпіонаті. Сталося, мабуть, те, що і мало статися.

Чи здивувало Вас те, що у чемпіонаті перемогла команда, яка немає великого басейну і належних умов, скажімо, для існування?
Не здивувало, оскільки нам відома ситуація з басейнами по всій Україні. Команда витиснула максимум. Найголовніше було закладено внутрі кожного, хто знаходиться в команді. А при великому бажанні можна використати і невеликі можливості для отримання хорошого результату.

У цьому чемпіонаті непогано дебютувала і друга львівська команда – «УФК-Динамо-2».
Це тільки вітається. Шосте місце – непоганий результат для цієї команди. Думаю, якщо справи в цій команді підуть так і далі, то пройде час і вони проб’ються вперед. Вони можуть потрапити у четвірку кращих і навіть поборотися за трійку призерів. Головне, щоб цей запал і бажання нікуди не пропав.

Які бачите перспективи збірної України?
На останньому зібранні Федерації ми зробили ставку на молодь. У нас підростають непогані хлопці, які потрапляють на фінальні частини чемпіонатів Європи. Щодо національної команди, то склад зазнає змін. Від послуг деяких гравців ми відмовилися, головний тренер команди Валерій Завізіон працює з перспективою на майбутнє і переглядає молодих майбутніх кандидатів. Головне завдання – награвати молодь і збагачувати їх досвідом. Якщо усе піде за планом, то сьогоднішні 17-18-річні хлопці почнуть давати результат уже за кілька років.