Олександре Миколайовичу, нещодавно була інформація, що АМФУ поставив хрест на Екстра-лізі, яка уже не буде проводити наступний чемпіонат України.

Це надто гучно сказано. Екстра-ліга і створювалася для того, аби проводити національні змагання, тому це однозначно перебільшення. Гадаю, це питання буде вирішуватися на спільній зустрічі, яка запланована на 16 липня. Маю інформацію, що усі клуби Екстра-ліги підтверджують свою участь саме в Екстра-лізі і шляхом жодних ультиматумів нас ніхто не заставить грати в асоціації. Будемо шукати компромісне рішення, яке влаштує і асоціацію футзалу України, і Екстра-лігу.

З Ваших слів зрозуміло, що грати під керівництвом АМФУ «Енергія» не буде.

Швидше за все, ні. Не для того працювали в Екстра-лізі, аби зараз повертатися назад. Це крок назад. Ми повинні продовжувати проводити чемпіонат цією структурою і робити так, як вважаємо за потрібне. АМФУ повідомила, що не буде продовжувати роботу з Екстра-лігою, а поставили хрест на ній журналісти. Як на мене, трохи перегнули. Єдина проблема – пора відпусток через яку зібрати усіх людей буде непросто. Загалом, я не бачу великої проблеми і нагнітати ситуацію непотрібно. Якщо чемпіонат розпочнеться не на початку вересня, а, скажімо, у його середині, це не буде великою проблемою. «Енергія» знає, що 4-9 вересня буде наш турнір у Кубку УЄФА і ми до нього готуємося. А основна проблема в чемпіонаті – це кількість команд, які можуть грати у наступному чемпіонаті.

Скільки команд дали своє підтвердження на участь у наступному чемпіонаті?

Немає підтвердження від команд першої ліги. На нашій зустрічі будуть представники цих команд, які, можливо, скажуть уже щось конкретніше. А як показує практика, ці команди своє рішення приймають восени, адже вони є напівпрофесійними. Відповідно влітку вони не збираються, і такі рішення не приймають. Будемо надіятися, що 10-12 команд на наступний чемпіонат таки назбирається.

Яким би «Енергія» хотіла бачити наступний чемпіонат? Яка Ваша ідеальна формула?

Зональний принцип має право на життя. Коли команд мало, треба їм йти на зустріч. Для команд першої ліги це фінансово краще. Після цього нехай команди зустрічаються у фінальному етапі, де будуть розігрувати звання чемпіона. Яким чином – уже прийматимемо рішення. Нас влаштовує будь-який варіант, хоча більшість клубів говорять про плей-оф. Ми на це будемо згідні.

Свого часу був розкол в українському баскетболі, команді грали у чемпіонаті УБЛ та Суперліги. Чи реально наших клубам від’єднатися від АМФУ і провести свій чемпіонат?

Теоретично такий варіант можливий, але, думаю, до цього не дійде, адже асоціація та Екстра-ліга зацікавлені у тому, аби чемпіонат був легітимним. Якщо це станеться, це буде гірше і для асоціації, і для Екстра-ліги.

Минулого року Екстра-ліга провела дебютний чемпіонат. Підбийте коротко підсумки роботи цієї організації.

Однозначно сказати важко. Хоч ми і були вкурсі усіх подій, однак були певні зауваження. В принципі, її робота нас в загальному влаштувала. Не влаштувала мене маркетингова робота. Вважаю, що основна робота повинна була спрямована саме тут, а не на підписанні договорів з любительськими лігами. Попри це, роботу Екстра-ліги визнали задовільною. Всі її команди дали підтвердження, що будуть грати під керівництвом цієї організації. Утім, це має бути погоджено з АМФУ.

Перейдемо до справ «Енергії». Як оціните жереб для своєї команди в основному раунді Кубка УЄФА?

Не найкращий, але не найгірший. У нашій групі три команди приблизно одного рівня – румунська, чеська та українська. Четвертою командою, швидше за все буде, команда з Боснії та Герцеговини. Там вміють грати у футзал. Себе вважаємо середняками, не фаворитами цієї групи. Нам буде важко. Треба в повній готовності підійти до цього турніру.

Чи є конкретні завдання на Кубок УЄФА?

Вони були проголошені коли «Енергія» об’єднувалася за «Таймом». Хочемо довести усій Європі, що українська команда може пройти у «Фінал Чотирьох».

В період міжсезоння ні слуху ні духу не було про трансферні новини «Енергії».

Команду покинув Олександр Вершинін. Прийшов до нас гравець «Титана-Зорі» Павло Пічкуров. На щастя, у воротаря Кардаша операція була не така складна, як очікувалося, тому він невдовзі підключиться до тренувального процесу. Будемо на нього розраховувати. Якщо будуть у нас певні варіанти з підсилення, звичайно, будемо їх розглядати.

Ходили чутки, що «Енергія» хоче підписати іранського футболіста.

Так. В серпні він приїде до Львова і з ним познайомимося ближче. Вважаю, що вливати свіжу крок в команду потрібно.