Такий виступ нашої боксерської дружини є найуспішнішим за увесь період незалежності України. Чемпіонами світу в Баку стали: Василь Ломаченко (до 60 кг), Тарас Шелестюк (до 69 кг), Євген Хитров (до 75 кг) та Олександр Усік (до 91 кг). Ще одному нашому боксерові пощастило менше - Денис Берінчик через упереджене суддівство у фіналі став володарем срібної медалі. Олександр Усік, хоч і родом з Криму, однак через те, що тренер спортсмена львів’янин Дмитро Сосновський, виступає також за Львівську область. Окрім цього Олександр Усік є аспірантом львівського державного університету фізичної культури. Прилетівши на Україну, новоспечений чемпіон світу відповів на запитання кореспондента Вголосу.

Олександре, що відчуває новоспечений чемпіон світу з боксу?

Я щасливий. Радий не так за себе, як за усю нашу команду. Емоцій дійсно дуже багато. Також тішить те, що ми уже прилетіли в Україну. Дуже хочу уже додому. Скучив за своїми рідними, особливо за своєю донечкою.

Як Україна зустріла своїх героїв?

Квітів було багато, шампанського теж не бракувало. Утім, ми не пили. Алкоголь для нас, спортсменів, табу. Його не вживаємо взагалі.

Чи вдасться, на твою думку, повторити колись таке досягнення збірній України на чемпіонаті світу?

Не знаю. Якщо хлопці будуть наполегливо тренуватися і будуть мати велике бажання, то все можливо. Можливо навіть перевершити це досягнення. На цьому чемпіонаті світу кожен боксер зробив велику кількість роботи, кожен знав яка за ним стоїть відповідальність.

Перед боєм з росіянином Бетербієвим ти, мабуть, розумів, що в разі перемоги ти є головним фаворитом на золото у своїй вазі.

З Бетербієвим боксував за вихід у півфінал, був складний поєдинок. Радий, що все так завершилося. У цьому поєдинку зробив дуже багато роботи, мав велике бажання перемогти суперника. Одним словом, я радий за свій виступ.

Під час чемпіонату світу в одному з поєдинків судді «пограбували» Василя Ломаченка, віддавши перемогу бразильському боксеру, однак після протесту української збірної було відновлено справедливість . Як збірна переживала цей момент?

Судді зробили велику помилку, що засудили Ломаченка. Вони дали лише понервувати усій команді й Василю особисто. Приємну звістку про те, що протест нашої команди задовольнили, і перемогу віддали Ломаченкові, ми взнали вночі. Тоді від радості ми почали танцювати (сміється…). Після цього інциденту на ринг ми виходили дуже зарядженими і впевнено перемагали своїх суперників.

Що зараз у твоїх планах? Відпочинок?

Дуже хоче побачити свою сім’ю. Це найголовніше. Про якісь змагання наразі думати не хочу. Про Олімпіаду у Лондоні наразі не думаю, ще рано. Утім, спортивну форму підтримувати буду.

Про перехід у професійний бокс не думаєш?

У профі планую перейти після Олімпійських ігор в Лондоні.

фото: fbu.net.ua