Про це він сказав під час зустрічі з громадою Полтави.

За його словами, цю ситуацію має бути негайно змінено, бо, поза сумнівом, така модель економіки є тупиковою та неефективною.

Лідер українських націоналістів наголосив, що країна, більшість підприємств у якій належить кільком особам, не може успішно розвиватися: «До того ж, коли ці люди прямо чи опосередковано впливають на владу або навіть самі є владою – це призводить до величезних втрат для держави і до зубожіння громадян. Коли олігархи самі собі призначають податкові пільги, встановлюють занижені тарифи на електроенергію та газ для своїх підприємств, за все це мусять платити пересічні українці».

Олег Тягнибок підкреслив: підґрунтя для появи олігархів заклала ще комуністична система, яка панувала в Україні понад 70 років. А всі корупційні схеми, які діють в Україні, походять іще від совєцьких часів, від неефективної планової економіки, за якої нехтували інтереси простих людей на користь кількох десятків партійних бонз.

«Після розпаду СССР саме ці партійні та кагебістські схеми дозволили зграї шахраїв за безцінь скуповувати найбільш ласі підприємства і за короткий час підім’яти під себе всю економіку країни», – зазначив лідер «Свободи». На його думку, основний акцент у розвиткові української економіки необхідно зробити на середній клас.

«В усіх розвинених країнах світу середній клас є рушійною силою економіки. Саме йому держава створює найсприятливіші умови для розвитку, а в Україні закони, які затверджували на догоду олігархам, душили середній клас у зародку. Це призвело до того, що в нас, за критеріями ООН, 85% населення нині живе за межею бідності. І це в країні, розташованій у центрі Європи, і яка володіє багатющими природними ресурсами і величезним економічним потенціалом!» – наголосив Олег Тягнибок.

Лідер націоналістів також переконаний, що подальше існування моделі економіки, за якої доступ до національного багатства має обмежена група осіб, призведе до повного занепаду держави: «Олігархи не зацікавлені ні в соціально-економічному розвиткові країни, ні в поліпшенні життя пересічних українців. Навіщо їм інвестувати в розвиток економіки, якщо вони й так отримують ніким не контрольовані надприбутки! Очевидно, така модель економіки є тупиковою і її необхідно якнайшвидше змінити».