Мешканці населених пунктів Буського району не отримають грошову компенсацію. Про це в ефірі "5 каналу" повідомив голова Львівської ОДА Петро Олійник.

За його словами, немає підстав оголошувати Буський район зоною стихійного лиха.

Збитки, нанесені в результаті катастрофи з жовтим фосфором, будуть компенсувати лише після відповідної постанови Кабінету міністрів і тільки після відповідного моніторингу.

"Ми припускаємо всі нанесені збитки. Це вже в межах 4 млн. грн. понесені збитки львівською залізницею, і в межах 5 млн. грн. понесені збитки в області. Безумовно, всі діти будуть відправлені на лікування, безумовно, там, де відбулося руйнування тих угідь, або якихось будинків, споруджень - безумовно, там буде відшкодовано. Ми будемо проводити моніторинг не менш, ніж 2 місяці, а бажано 1 рік, і землі, і ґрунту, і води. Якщо, не дай Боже, там будуть перевищені норми - обов'язково ми будемо порушувати питання про відшкодування", - сказав П.Олійник.

Як повідомляло агентство, 16 липня о 16.55. на 12 км перегону „Красне-Ожидів" поблизу с. Закомаряаварія відбулося сходження з колії 15 цистерн товарного потягу. Через розгерметизацію ємностей, при контакті фосфору з повітрям, зайнялось 6 цистерн. Внаслідок горіння утворилась велика кількість диму та токсичних газів. Зайняттю фосфору передував вибух.

81 особа госпіталізована.

За фактом порушення правил безпеки прокуратура Львівської області порушила кримінальну справу