Епіграф: Західний Буг – це моя мала Батьківщина, Там вже 4-й рік є раки. (Петро Олійник)

Петро Олійник як найбільш морально-відповідальний перед владою політик Львівщини (пряма мова), включив дурака і без жодних амбіцій стартанув в космос. Треба ж розбавити компанію Льоні Чернівецькому, який сам вже засумував на велетенських просторах Всесвіту.

Тактика «включання дурака» є найбільш продуктивною в українській політиці. Дофіга менів зі славної когорти іванів-дурачків живуть собі поживають і добра наживають. І що з них візьмеш? Правильно. Нічого. Але вони гребуть під себе усе, що бачать і шансів зрубати бабла не втрачають у будь-якому випадку. Той ж Льоня-Космос, наприклад.

Олійник на перший погляд і для неопытных, косить під лопуха вухастого і несе таку пургу, що вуха скручуються в трубочку. І головне, є такі, що все це сприймають серйозно. Але Олійник, стопудово, не фраєр вухастий, його банківський рахунок свідчить якраз про зворотнє. Він знає що робить і для чого. Все інше – відмазки для прибульців.

І скільки б він не говорив, що в нього немає жодних амбіцій. Що за рік чи за два. За тиждень чи за два дні він піде з губернаторського крісла. Що він не хоче бути ні львівським мером, ні новим Сеником. Але є Ющенко. І як роботодавець Ющенко скаже, так і буде. Петро Михайлович обов’язково полізе в ополонку, тому що відповідальний політик.

В таких людей, як Олійник все просто. Як президент сказав – так і буде. Полюбе. І головне, ця безпроблемна тенденція перекидається і на інші сфери життя Петра Михайловича і формує його мислення.

Не схочуть туристи на Євро-2012 жити у Львові, будуть жити в Пустомитівському районі. Не схочуть жити в трьох 5-ти зіркових готелях, які передбачені для 2-х команд і делегації УЄФА, будуть жити в перероблених гуртожитках. З цим проблем не буде.

Запартачить Садік питання зі стадіоном до того ж Євро-2012, в Олійника є вже заготовлена соломка з Дніпра. Він передзвонив до Коломойського і той, з поваги до Петра Михайловича безоплатно передасть Львову поюзаний проект будівництва дніпропетровського стадіону. Що таке для Коломойського, який має 30 % світового ринку феросплавів, якісь 20-30 мільйонів?

Тим більше, що стадіон буде власністю або Ратуші, або ЛОРа. Тим більше, що Коломойський відвалив 500 тисяч гривень на зйомки фільму про Андрея Шептицького, який для Олійника є моральним авторитетом. Жодних траблів.

Тактика Олійника працює безвідмовно. Він поспішає, переплутує слова. Йому дуже важко вимовляти числівники. Він сипле скоромовками, каламбурами, приказками і сленгом. В цьому він схожий на Путіна, в якого він так ще нещодавно і несподівано закохався.

Йому непотрібна архімедова точка опори, йому потрібні бабки щоб зробити рай на Галичині і зняти Львів з енергетичної голки. Лише бабки. Тим більше, що за час його губернаторства бюджет Львівщини виріс на 230 %.

Йому не потрібні чорні діри в бюджеті, він буде шукати шпаринки в Євросоюзі, щоб пробити нормальну, людську шенгенську візу для прикордонних човників, які не хочуть працювати на заводах за 300 баксів, а краще будуть возити через кордон горілку та цигарки і мати на тому 50 гривень в день кожен. Всі разом – 3,5 мільйонів гривень щодня і 100 мільйонів в місць. Треба ж якось контролювати такий трафік. Робити лаве з повітря. Прикордонного. Таке життя.

Але незважаючи на такі вражаючі економічні успіхи, йому не вдалось консолідувати львівську міську і обласну ради. Є багато питань щодо приватизації львівської землі. І він так жалкує за цими своїми прорахунками. Він цілий вчорашній вечір готувався до запитання про Євро-2012. А як його побожна душа кається за власні помилки, то аж страшно подумати.

Він накладає на себе покуту. Називає себе абсолютним злом на Львівщині. Бо він тут вже 3-ри роки. Він відповідальний за те, що є поганого на цій землі: «Все що є поганого – це я».

От такий Петро Михайлович побожний, високоморальний і відповідальний мен. Ангел. Йому вже готується окрема сторінка в історії. Сьогоднішню його пресуху вже записували на комп. Для майбутніх поколінь.