Львівська ОДА створила організаційний комітет щодо підготовки проведення фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2012 в м. Львові

Як повідомив голова ОДА Петро Олійник на сьогоднішній прес-конференції, відповідне розпорядження він підписав 23 квітня.

Розпорядженням передбачено проведення Євро-2012 на належному рівні. Оргкомітет повинен у місячний термін підготувати план заходів щодо підготовки проведення чемпіонату з футболу. 

«Ми створили робочі групи по окремих напрямках — це будівництво стадіону, реконструкція аеропорту, будівництво доріг», — повідомив Олійник.

Напередодні Олійник повідомив, що будівництво нового стадіону до Євро-2012 у Львові коштуватиме від 25 до 50 млн. євро. Про це він заявив в передачі «Чому так?» на Львівському телебаченні.

«Якщо стадіон буде на 30 тисяч глядачів, то ми будемо мати право проводити лише групові турніри, якщо 40 тисяч, то ми маємо право проводити четверть фінал і півфінал і на 50 тисяч – матч відкриття і фінал. Такі умови. Наш стадіон в залежності від земельної політики буде коштувати від 25 до 50 млн. євро», — сказав він.

Голова ОДА також поінформував, що до нього вчора прийшов лист про те, що УЄФА не мала претензій до проекту будівництва стадіону, запропонованого німецькою компанією Hochtif.

Голова ОДА також поінформував, що у суботу відбулася презентація проекту реконструкції аеропорту "Львів" вартістю 50 млн. євро.

«Крім цього за нами 4 нових митних переходи, будівництво доріг, готельних комплексів», — додав він, зазначивши, що за 5 років вдасться це все зробити.

Нагадаємо, що раніше Львівська міська рада виділила 25 га землі на вулиці Стрийській поблизу іподрому під будівництво спорткомплексу для проведення Євро-2012.

Як повідомляло агентство, 18 квітня УЄФА оголосила переможцем конкурсу на проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу у 2012 році Україну та Польщу.  Відповідно до вимог УЄФА заявники зобов'язуються привести аеропорти, стадіони та готелі до європейських стандартів.  Україна пропонує для проведення чемпіонату стадіони у таких містах: Львів, Дніпропетровськ, Донецьк, Київ, Одеса (в резерві), Харьків (в резерві). У Польщі чемпіонат проходитиме на стадіонах: Варшави, Вроцлава, Гданська, Познані, Кракова (в резерві), Хожува (в резерві).