У 2004 році завдяки діяльності високопосадовців Львівщини Державний бюджет України недоотримав мінімум 2,5 млрд. грн.
Про це повідомив голова Львівської ОДА Петро Олійник сьогодні на прес-конференції за підсумками 100 днів діяльності обласної влади.
"Ціна питання коштів, які були вимиті з бюджету у минулому році - 2,5 млрд. грн. Це прямий розрахунок фахівців", - сказав він.
За словами Петра Олійника, лише від діяльності податкових і митних органів минулорічний державний бюджет недоотримав 1 млрд. грн.
Через злочини в земельних питаннях, особливо в таких містах, як Яворів, Східниця, Трускавець, Брюховичі, бюджет недоотримав більше 200 млню грн., - повідомив голова Львівської ОДА.
За його словами, через несплату ПДВ недоотримано 1 млрд. грн.
"Лише 3 структури : "Студія Лева", "Хімотекс" і ТзОВ "Експедитор" більш ніж 777 млн. грн. витягнули з бюджету", - сказав Олійник.
Що ж стосується банкрутства підприємств, то воно, за словами Олійника, стало бізнесом для деяких посадовців.
Серед підприємств, доведених до банкрутства таким чином, він назвав "Галол", "Львівприлад", "Сільмаш", "Завод телеграфної апаратури".
"Незрозуміло як одне державне підприємство "Завод телеграфної апаратури" за 2 млн. грн. продає приміщення групі бізнесменів, а ця група бізнесменів за короткий термін перепродає це львівському "Укртелекому" за 8,5 млн. грн.", - обурився він.
Загалом же через доведення підприємств до банкрутства бюджет недоотримав близько 300 млн. грн., - повідомив Олійник.
При цьому він зазначив, що був вражений такими масштабами розкрадання державних коштів посадовцями Львівщини
"Я навіть і не підозрював, що в таких великих розмірах розкрадалися бюджетні кошти", - наголосив він.