ЛЬВІВ, 7 ВЕРЕСНЯ, PRESSTIME.COM.UA. — Голова Львівської ОДА, керівник Львівського обласного виборчого штабу БНУНС Петро Олійник звинуватив прем’єр-міністра України Віктора Януковича в рейдерській атаці на Львівський інститут сухопутних військ.

Про це він заявив, коментуючи нещодавню постанову КМУ.

«Постанова Кабінету міністрів України від 5 вересня 2007 р. , згідно з якою вирішено «повернути навчальний процес курсантів Львівського інституту сухопутних військ зі Львова до Одеси» — це свідома акція уряду Януковича, спрямована на збурення ситуації, спроба посварити між собою дружні міста – Львів та Одесу», — сказав Олійник.

Петро Олійник наголосив, що постанова суперечить Указу Президента України, яким регламентовано створення Інституту сухопутних військ у Львові та позиції Міністерства оборони України.

«Я цілковито підтримую Міністра Оборони України Анатолія Гриценка, який чітко заявив – рішення уряду про відновлення Одеського Інституту сухопутних військ абсолютно незаконне і нелогічне», — заявив він.

«Найбільше від непродуманих рішень страждають курсанти, адже фактично зривається учбовий процес – діти бояться, що завтра накажуть пакувати валізи та їхати вчитися до Одеси. Це якесь знущання над нашими майбутніми офіцерами, своєрідна рейдерська атака на вищий учбовий заклад», — підкреслив керівник Львівщини.

Нагадаємо, що прем’єр-міністр України Віктор Янукович, перебуваючи вчора з візитом на Львівщині, заявив, що Одещина більш придатна для функціонування Інституту сухопутних військ, аніж Львівщина.

Як повідомлялося, 5 вересня Кабмін вирішив відновити роботу і навчальний процес в Одеському інституті сухопутних військ. Уряд доручив Міноборони здійснити заходи щодо відновлення навчального процесу в інституті на кафедрах і факультетах, які функціонували до ухвалення рішення щодо його ліквідації.

Міністр оборони Анатолій Гриценко назвав незаконним це рішення КМУ.

У 2005 році Міноборони вирішило закрити Одеський інститут Сухопутних військ і перевести його на базу Львівського військового інституту НУ «Львівська політехніка».

Постановою Кабінету Міністрів України №381 від 26 травня 2005 року навчальний заклад реорганізовано у Львівський інститут Сухопутних військ та з 1 вересня 2006 року здійснює підготовку військових фахівців за всіма спеціальностями Сухопутних військ Збройних Сил України.