Олімпійці країн СНД підтримують українських спортсменів, які вирішили відмовитися від премій за перемогу в Афінах, на знак протесту проти переслідувань колишнього президента НОК Віктора Януковича.

"Ми, олімпійські чемпіони країн СНД, цілком і повністю підтримуємо ініціативу українських олімпійців, які вирішили повернути державі премії на знак протесту проти переслідування колишнього президента НОК України Віктора Януковича", - йдеться в заяві спортсменів.

"Ми висловлюємо розуміння мотивів цього непростого кроку, на який зважилися наші українські друзі, незважаючи на тиск з боку української влади", - відзначають вони.

За словами спортсменів, для них "став неприємною несподіванкою факт, що в Україні влада переслідує людину, яка особисто зробила дуже багато для соціального захисту спортсменів, а також гідної матеріальної оцінки героїв Афінської Олімпіади, які домоглися видатних спортивних досягнень".

Олімпійці країн СНД закликають спортивну громадськість "підтримати ідею створення спеціального фонду, кошти якого дадуть можливість нашим українським друзям висловити свою громадянську позицію і захистити честь людини, яка зробила великий внесок у розвиток і зміцнення престижу українського спорту".

Під зверненням підписалися спортсмени: Олексій Немов, Олег Саїтов, Хаджимурат Гацалов, Артур Таймазов, Хасан Бароєв.

За словами представників ініціативної групи, список тих, хто підписався під цією заявою, буде поповнюватися.

newsru.com