На відміну від усіх попередніх матчів на чемпіонаті світу, збірна України не змогла бодай одного разу вразити ворота суперника у першому таймі. Пробити оборону Колумбії синьо-жовтим у першій двадцятихвилинці не вдалося. Та й моментів для взяття воріт у номінальних гостей чвертьфіналу було не так уже й багато.

Щодо складу нашої команди, то у другій четвірці вперше вийшов гравець івано-франківського «Урагана» Петро Шотурма. Відтак, у цьому квартеті грали футболісти не тільки з різних команд, а й з різних чемпіонатів. До двох гравців харківського «Локомотива» Сорокіна і Журби, окрім Шотурми, уже традиційно додався ще й представник санкт-петербурзького «Політеху» Михайло Романов.

У першому таймі по-справжньому запам’яталися два удари впритул Рогачова та дальній потужний постріл Романова. В усіх епізодах кіпер колумбійців Лосано грав надійно. Загалом, українці багато володіли м’ячем, однак гра в позиційній атаці нічим особливим не вражала. Не вдалося наших гравцям уникнути браку при передачах та нерозуміння один одного на майданчику. Хоч і затискали «синьо-жовті» свого суперника на його частині, однак гра в позиційній атаці бажала бути кращою. У нападі нашій команді бракувало якихось нестандартних дій.

Незважаючи на те, що колумбійці майже увесь тайм захищалися, таки знаходили у собі сили йти в атаку і турбувати володіння Євгена Іваняка. І двічі довелося по-справжньому передихнути – м’яч після удару Торо знайшов ногу нашого захисника і відлетів на кутовий, а Каро пробив поруч зі стійкою.

Після побаченого у другому таймі про нього і писати особливо не хочеться. Утім, перевівши подих розчарування, таки розставимо усі крапки над і. Хоч і пішли наші хлопці на ворота суперника у другому таймі, пробити колумбійську оборону ніяк не вдавалося. Однак з атак нашої команди обернулася контратакою суперника, в якій Рейес ударом з носка переграв Іваняка. Євген у цьому епізоді не виручив, в той час як воротар суперника не допускався аналогічних помилок.

Пропустивши гол, наша команда продовжувала позиційно атакувати. Утім, брак при передачах та не найкраще розуміння гравців на майданчику відчувалося. У такій грі дальні удари наших гравців дивідендів не приносили, воротар суперника Лосана грав безпомилково. Така гра влаштовувала суперника. Час минав, а забити українцям ніяк не вдавалося. У номінальних господарів інколи виходили контратаки, які завершувалися ударами по воротах Іваняка. Євген у грі більше не помилявся і робив те, що і належить стражу воріт.

Коли не забив Рогачов, Романов та Павленко, здавалося, уже потрібно випускати п’ятого польового гравця. З гри у рівних складах забити наші не моли, то ж була надія, що за 4-5 хвилин до завершення матчу ми таки проб’ємо оборону суперника. Утім, наш тренер Генандій Лисенчук лише за 1:55 до завершення матчу випустив Романова п’ятим польовим. Що було далі, описувати не будемо. Скажемо, що невпевнена гра нашої команди з п’ятим польовим обернулася двома влучними ударами у порожні ворота від Каро та Абріля. Гол престижу Овсяннікова не підсолодив гіркоту ганебної поразки нашої команди.

Такого шансу пробитися у півфінал чемпіонату світу у житті цієї збірної та її тренерського штабу може вже й не бути. Утім, з другої сторони, коли вилітають у чвертьфіналі такі збірні як Аргентина, Португалія та Росія, хіба справедливо, щоб зі своїм рівнем гри туди потрапила Україна?

ЧМ-2012. 1/4 финала. Колумбия – Украина – 3:1 (0:0)
Колумбія: Хуан Лосано – Мігель Сієрра, Хорхе Абріль, Андрес Рейес, Анхелотт Каро – Йоханн Прадо, Луіс Барренехе, Джефрі Дюк, Хосе Кьюрос, Джонатан Торо, Алехандро Серна, Диего Барні, Йессон Фоннегра
Україна: Євген Іваняк – Сергей Чепорнюк, Максим Павленко, Євген Рогачов, Денис Овсянніков – Михайло Романов, Сергій Журба, Дмитро Сорокін, Дмитро Федорченко – Степан Струк, Петро Шотурма, Олександр Сорокін
Арбітри: Серхіо Кабрера (Куба), Александер Кляйн (Панама)
Голи: Андрес Рейес (23), Анхелотт Каро (40), Хорхе Абріль (40) – Овсянніков (40).
Попередження: Дюк (12), Анхелотт Каро (33), Йоханн Прадо (36) – Овсянніков (9)