Про це повідомив під час прес-конференції головний лікар Львівського онкологічного лікувально-діагностичного центру Ігор Ковальчук, інформує кореспондент "Вголосу".

За словами онколога, торік на Львівщині було виявлено 748 випадків захворювання на рак грудної залози. 370 жінок звернулися до лікаря надто пізно.

«Патологія грудної залози є надзвичайно актуальною проблемою для українських жінок. Щороку рак на різних стадіях виявляють у 17 тисяч українок. Смертність становить майже 8 тисяч випадків на рік», – підкреслив Ігор Ковальчук.

Щодо захворюваності на рак шийки матки, то тут, за словами онколога, ситуація дещо краща.

«На Львівщині минулого року рак шийки матки виявили у 229 жінок, 108 з них померли. Всього в Україні торік зафіксовано 5 тисяч випадків даного захворювання. Майже половина жінок звернулася запізно. Смертність наступила у 2250 випадках», – сказав Ігор Ковальчук.

Головний лікар також додав, що патології шийки матки і грудної залози розвиваються повільно і в більшості випадках не мають яскраво вираженої симптоматики.

«Самостійно визначити рак майже неможливо. Аби виявити патологію на ранній стадії та не допустити її подальшого розвитку, жінці необхідно щороку проходити обстеження у гінеколога», – наголосив лікар. 

Дні профілактики на Львівщині триватимуть протягом двох тижнів – з 6 до 20 жовтня. В цей період всі жінки регіону зможуть пройти гінекологічний огляд у жіночій консультації закладу охорони здоров’я за місцем проживання.