Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба заявив, що  категорично не підтримує комерційне сурогатне материнство в Україні.

Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook.

Зокрема він заявив, що Україна може перетворитися на онлайн-магазин з немовлятами, і навряд чи вдасться відслідкувати реальну кількість дітей, яких Україна "постачатиме" за кордон.

Кулеба зауважив, що дане питання не регулюється в Україні і порушує права дітей, наголосивши, що комерціалізація і дозвіл на отримання такої "послуги" сприятиме безконтрольному продажу немовлят за кордон.

Уповноважений президента з прав дитини додав, що народження дитини далеко від матері - це неприродне явище.

Омбудсмен зауважив, що сурогатне материнство – це експлуатація жінок з метою отримання доходу приватним бізнесом і задоволення потреб дорослих, але воно є таким, що порушує права дитини.

Нагадаємо, що клініка репродуктивної медицини BioTex опублікувала відео, де було майже півсотні немовлят, які знаходилися в одній кімнаті.

Як стало відомо пізніше, відео, яке потрапило до мережі, призначалося для сурогатних батьків з США, Італії, Іспанії, Великої Британії, Китаю, Франції, Німеччини тощо.

Омбудсмен Людмила Денісова заявила, що ця ситуація є обурливою та потребує негайного реагування та закликала внести зміни до законодавства, аби послугами сурогатного материнства могли користуватися лише українці.

Як писав "Вголос", у Києві майже півсотні немовлят, народжених від сурогатних мам, очікують відкриття кордонів у готелі (відео).