Співробітники ФСБ РФ і інших правоохоронних органів в окупованому Криму застосовують тортури, щоб змушувати людей давати свідчення.

Про це йдеться в нещодавно опублікованій доповіді генерального секретаря ООН по Криму, повідомила Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні в Facebook.

Зокрема, як зазначається, ФСБ застосовує побиття, удари електричним струмом і задушення. Водночас ніхто з винних так і не був притягнутий до відповідальності в одному з випадків катувань.

Суди або повністю ігнорували скарги жертв на тортури і жорстоке поводження, або призначали розслідування, які проводилися формально і були завершені без пред’явлення жодних звинувачень.

У доповіді генерального секретаря ООН відзначається, що ризик тортур і жорстокого поводження є особливо високим під час свавільних арештів та тримання під вартою без зв’язку із зовнішнім світом.

У задокументованих випадках після надходження постраждалих в Сімферопольському СІЗО або ізоляторів тимчасового тримання медичний персонал зазвичай відмовляв їм у огляді та фіксуванні наявних у них тілесних ушкоджень.

“Рівень безкарності був таким, що в деяких випадках співробітники ФСБ піддавали жертв жорстокого поводження на очах у їхніх адвокатів, залучених державою для здійснення захисту за призначенням. Останні не вживали жодних заходів для захисту своїх клієнтів”, – відзначається в повідомленні місії.

З метою примусити давати показання, співробітники ФСБ Росії та інших правоохоронних органів в Криму застосовують до…

Опубліковано Моніторингова місія ООН з прав людини / UN Human Rights Monitoring Mission Понеділок, 13 липня 2020 р.