Переважно бідні країни з "Форуму уразливих до змін клімату" зобов'язались якомога швидше перейти на цілковите використання відновлюваної енергетики, передає «DW».

Під час міжнародної кліматичної конференції Організації Об'єднаних Націй, яка проходила з 7 по 18 листопада в марокканському місті Марракеші, низка країн оголосила про свої плани повністю перейти на використання відновлюваної енергетики.

Більше 40 країн, які входять до об'єднання "Форум уразливих до змін клімату" (Climate Vulnerable Forum, CVF) і є переважно острівними, африканськими, азійськими та центральноамериканськими країнами, що розвиваються, зобов'язались "якомога швидше" перейти на використання відновлюваної енергетики. Ці країни мають до 2020 року оновити свої плани дій боротьби зі змінами клімату, ухвалені на виконання Паризької кліматичної угоди, а також підготувати стратегії низьковуглецевого розвитку.

Проте країни CVF наголосили, що потребуватимуть додаткової фінансової підтримки для здійснення більш рішучих кроків зі зменшення шкідливих викидів у атмосферу, захисту населення від екстремальної погоди та підвищення рівня світового океану.

Коментуючи взяті країнами CVF зобов'язання, колишній віце-президент США Альберт Гор зазначив, що це є "сміливим баченням, яке задає темпу світовим зусиллям щодо втілення Паризької угоди і дозволяє рухатись навіть швидше на шляху вирішення кліматичної кризи".

Міністр-помічник президентки Маршаллових островів Маттлан Закхрас заявив, що його країна є лідером у процесі переходу на 100-відсоткову відновлювану енергетику, та закликав інші країни слідувати її прикладу. "Немає процвітання, справедливості і миру на планеті, яка горить", - заявив він під час конференції у Марокко.

Учасники кліматичної конференції також заявили, що розраховують на "прагматизм" новообраного президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа, який погрожував, що США вийдуть з Паризької кліматичної угоди.

Нагадаємо, у Марокко, в місті Марракеші, розпочалася майже двотижнева конференція, на якій обговорюватиметься «дорожня карта» реалізації Паризької кліматичної угоди. 

Як відомо, Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив, що Паризька кліматична угода набула чинності 4 листопада цього року.