За підрахунками UNAIDS, у 2012 році року у світі нараховувалось близько 35,3 мільйонів ВІЛ-інфікованих. Близько 70% відсотків із них – мешканці держав на південь від Сахари в Африці. В тому ж році зареєстрували 2,3 мільйони нових випадків інфікування, в тому числі 260 тисяч – серед дітей. Від хвороб, пов’язаних із ВІЛ/СНІД у 2012-му році померли близько 1,6 мільйонів.

«Кількість нових випадків ВІЛ-інфікування продовжує зменшуватись з кожним роком, особливо швидко – серед дітей», – заявив виконавчий директор UNAIDS Мішель Сідібе.

До прикладу, у 2005-му році жертвами нових випадків ВІЛ-інфікування стали 2,5 мільйонів людей. Померли від цієї хвороби 1,8 мільйонів.

Також у доповіді відзначаються серйозні зусилля, спрямовані на лікування ВІЛ-інфікованих вагітних жінок за допомогою антиретровірусної терапії, яка дозволяє в той чи інший спосіб уберегти дитину від спадкової передачі захворювання. У 2009-му році ймовірність передачі ВІЛ-інфекції по дитини становила 31%. Цей показник скоротився до 9%.

Джерело: РІА Новини