Про це йдеться в повідомленні на сайті ООН.

Згідно з інформацією, в ООН ухвалили документ, що визначає способи запобігання порушення прав людини, пов'язаних з практикою чаклунства. Документ рекомендує країнам посилити контроль за діяльністю традиційних цілителів і заборонити рекламу чаклунів.

«Будь-які заходи повинні відображати підхід, заснований на дотриманні прав людини, бути всеосяжними. При виробленні таких заходів уряд повинен співпрацювати з місцевими громадами і громадянським суспільством», – зазначили експерти під час засідання у Женеві.

Особливу увагу приділялось людям з альбінізмом. Експерти обговорили заходи, спрямовані на припинення насильства щодо таких людей. Як зазначено, і досі в деяких країнах альбіносів вбивають і калічать для того, щоб роздобути частини їх тіл, які, згідно існуючим повір'ям, володіють магічною силою.

Спеціальний доповідач з питання про позасудові страти Агнес Калламард також засудила вбивства так званих «відьом». У багатьох країнах світу зберігається віра в їх магічну силу. За її словами, правозахисникам надходять численні повідомлення про те, що жінок, просто запідозрених у чаклунстві, вбивали без будь-якого суду. Нерідко звинувачують у чаклунстві дітей.

«Звинувачення у чаклунстві – само по собі є проявом психологічного насильства, яке супроводжується фізичними нападами неймовірної жорстокості, які можуть бути кваліфіковані як катування», – заявила спеціальний представник з питання про насильство щодо дітей Марта Сантуш Паіш, додавши, що найчастіше такі акти насильства знаходяться поза полем зору громадськості і залишаються безкарними.

Зазначимо, що в Україні, згідно з наказом Моз №189 від 16 березня 2016 року «Про організацію роботи фізичних осіб – підприємців, які займаються народною медициною (цілительством)», існує перелік умов для заняття такої медицини. Зокрема, народні цілителі повинні отримати ліцензію на право діяльності.

 

«Вголос»