Майже у півсотні населених пунктах України можуть виникнути проблеми з початком опалювального сезону. Відповідну заяву зробили у пресслужбі “Нафтогазу”.

У відомстві зазначили, що опалювальний сезон може не розпочатися вчасно в 45 населених пунктах. Причина – борги, які виробники тепла досі не сплатили. У “Нафтогазі” зазначили, що цього тижня 10 підприємств розрахувалися з боргами, ще 63 досі цього не зробили.

Зокрема, найбільше боргів за споживання газу мають підприємства з Луганської, Івано-Франківської, Дніпропетровської, Донецької та Кіровоградської областей.

Відзначимо, що Кабмін раніше затвердив обов’язкові умови поставки газу, серед яких підписання договору з “Нафтогазом” відповідно до законодавства, а також виконання однієї з трьох умов: дотримання рівня розрахунків не нижче 90% за всіма укладеними з “Нафтогазом” договорами (без урахування штрафних санкцій). Для виробника теплової й електричної енергії, управління майном якого здійснює ФДМ, не нижче 60% або укладення та виконання договору з “Нафтогазом” про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ, або представлення і виконання виробником узгодженого виконавчим органом відповідної місцевої ради графіка погашення заборгованості, а також здійснення поточних розрахунків за використаний природний газ.

У компанії підкреслили, що захист українців під час опалювального сезону – надзвичайно важлива справа, тому «Нафтогаз» максимально йде назустріч усім сторонам цього процесу, але почати подачу газу без вирішення проблем критичних боргів компанія не має юридичної можливості.

Читайте більше актуальних новин від Вголосу: