Приблизно п’ятдесят тонн сміття у трьох тисячах мішків – з таким результатом у Польщі завершилася акція «Операція річка».

У прибиранні берегів річок та прилеглих до них теренів взяло участь приблизно 1900 волонтерів з усієї Польщі, пише Польське радіо. 

Акція почалася 15 березня і тривала майже два місяці. Ізабела Саламаха з «Операції річка» сказала, що у прибиранні приблизно ста місць по всій Польщі взяли участь дорослі, діти, місцеві жителі та туристи.

«Люди зібралися, приїхали власними авто, з дітьми, присвятили свій цінний власний час, аби прибрати околиці річок», – сказала Ізабела Саламаха. «Жителі Ґданська спеціально приїхали над Буг, аби взяти участь в акції. Ми радіємо, що люди розуміють потребу в проведенні таких акцій», – додала громадська діячка.

Зібране сміття – це, в основному, скляні пляшки, бляшанки та пластикове упакування. Були також меблі, використана електроніка та побутова техніка, а навіть шини з вантажних автомобілів. «Ми виявили теж сміттєві звалища, де б і ста волонтерів було недостатньо, аби прибрати їх протягом дня», – розповіла Ізабела Саламаха.

Спочатку акцію мали проводити тільки на річці Буг, що протікає у Польщі, Білорусі та Україні, але виявилося, що є охочі взяти у ній участь також в інших регіонах Польщі. Крім волонтерів над Бугом та його притоками, штаби було створено теж над: Нарвою, Вепром, Лівцем, Нужцем, Утратою, Дрвенцою, Відавою, Бялою, Тисьмєніцою і Чорною Ганчею. В акції «Операція річка» взяв також участь один міжнародний штаб у Бресті в Білорусі.