Про те, що депутат Львівської облради Євген Буба є людиною Димінського, розповів громадськості нардеп Іван Денькович, партійний бос і близький соратник пана Буби.

Попри те, що Денькович формально був політичним зверхником Буби, серед однопартійців досить поширеною є думка, що екс-керівник обласної організації ВО «Батьківщина» насправді є залежним від екс-голови земельної комісії. Хоча, насправді є підстави говорити радше про взаємну залежність двох комбінаторів: Денькович забезпечив Бубі політичну легалізацію під дахом БЮТ після розгрому на Львівщині СДПУ(о), а Буба навчив Деньковича отримувати максимальні матеріальні дивіденди з політичної діяльності, показав Івану Васильовичу, як конвертувати політичний статус у гроші зі справжнім розмахом.

 На відміну від свого боса і більшості інших львівських БЮТівців, Буба мав значний політичний досвід роботи в органах місцевого самоврядування ще з 2002 року, коли він був депутатом облради і входив до контрольованої СДПУ(о) фракції «Соціальна справедливість».

За рік до виборів 2006 року Буба швиденько перефарбувався і подався до БЮТ. Хоча БЮТівці, як і нашоукраїнці, тоді постійно декларували, що не прийматимуть до своїх лав людей, скомпрометованих співпрацею з есдеками і регіоналами, Буба таки потрапив до виборчого списку цієї політичної сили. Є інформація, що тоді його кандидатура була пролобійована нардепом Андрієм Шкілем, який курував від БЮТ Мостиський район.

Не дивуйтеся, ви знаєте скільки коштує на базарі вишивана сорочка? А в Андрія Шкіля їх не дві і не три.

А Буба встиг під прикриттям есдеків збити немалий бізнес на Мостищині і за фінансовими впливами вважався другою людиною в цьому районі. Тому не варто дивуватися, що Євген Буба не лише потрапив у прохідну частину бютівського списку, але й очолив Мостиську партійну організацію ВО «Батьківщина».

Крутішим за Бубу підприємцем з цього прикордонного району вважався тільки Богдан Турчин, який на виборах 2006 року практично тільки за рахунок голосів виборців Мостищини зумів привести у Львівську облраду цілу фракцію маловпливової на Львівщині ПППУ, у складі якої опинилося багато колишніх політичних соратників Турчина та Буби по роботі у лавах фракції «Соціальна справедливість». Про змагання за впливовість між Турчиним і Бубою на Мостищині складають легенди. Турчин таки добре зумів останнім часом нашкодити Бубі, адже на президентських виборах 2010 року Юлія Тимошенко саме в Мостиському районі отримала найгірші результати на Львівщині як у першому, так і у другому турах.

Як керівник районної парторганізації, Буба увійшов до складу Бюро обласної парторганізації, в якому його впливи до останнього часу були визначальними.

У 2006 році Євген Буба несподівано для багатьох отримує одну із «хабароємних» посад в облраді – стає керівником постійної депутатської комісії із земельних питань. Безумовно, цьому посприяла його наближеність до Івана Деньковича, який тоді обіймав посаду заступника голови Львівської облради.

В обласній раді Євгенові Бубі вдалося також згуртувати навколо себе частину депутатів фракції БЮТ із числа колишніх есдеків та найбільш матеріально стурбованих депутатів попереднього скликання, здобувши, таким чином, «золоту акцію» при вирішенні питань на засіданнях фракції.

Певний час всі ці механізми впливів Буби працювали як відлагодженний годинник. Аж поки на початку літа 2009 року йому не захотілося зірвати значний куш і добряче заробити на лобіюванні в облраді одного смердючого питання. Позаяк його проходження вимагало зібрати 2/3 голосів депутатів облради, Бубі необхідно було домовлятися не лише з малими фракціями, але й із депутатами «Нашої України». До того ж, Буба вирішив нарешті підключити до «реальної роботи» й Івана Деньковича: йому було доручено забезпечити голоси членів фракції БЮТ.

Тоді ВО «Батьківщина» пішла на серйозну політичну поступку за лобійований Бубою інтерес: на вимогу «Нашої України» вона зняла питання про відставку Сеника з посади голови Львівської облради. Іван Денькович почав активно проштовхувати ідею зближення БЮТ і «Нашої України» в облраді за рахунок «кидка» малих фракцій. Щоправда, новоявлені партнери виявилися вартими один одного і в кінцевому підсумку «Наша Україна» виконала угоду лише в тій частині, яка була їй вигідна. Як наслідок, Бубі не вдалося протягнути своє питання, а малі фракції облради відчули себе ошуканими і вирішили помститися БЮТ: представника цієї політично сили було позбавлено посади заступника голови облради.

За останнє питання проголосувала й значна частина бютівців, не задіяна в корупційних схемах Буби–Деньковича й обурена, що політичні цілі фракції приносяться в жертву меркантильним інтересам її керівництва. Відтоді в Євгена Буби і Івана Деньковича почалися серйозні проблеми в обласному осередку БЮТ. Вони втрачають контроль над фракцією БЮТ в облраді, а Буба змушений написати заяву на звільнення з посади голови земельної комісії буцім-то за власним бажанням. Назріло питання про доцільність збереження контролю Буби і Деньковича над обласною партійною організацією ВО «Батьківщина». Їм треба було негайно рятувати ситуацію і свою політичну кар’єру.

У лютому 2010 року, коли з’явилася інформація про те, що Юлія Тимошенко планує реформувати діяльність партії, серед іншого, заборонивши народним депутатам очолювати обласні партійні організації, стало очевидно, що Буба і Денькович програли битву за львівський БЮТ. Саме тоді вони почали вибудовувати зв’язки з середовищем Партії регіонів на Львівщині, в тому числі і з Петром Димінським, запропонувавши останнім свої послуги по дискредитації БЮТ.

Зрозуміло, що без згоди Димінського Іван Денькович не став би зіркою на УТ-Захід і не отримав би необмеженого доступу до ЗІК та на сторінки «Експресу». Так само інформаційні ресурси дрогобицького олігарха та Партії регіонів охоче підхоплюють кожне слово, яке зараз вилітає з уст соратника Деньковича – Євгена Буби. Останній, до речі, не є блискучим оратором і навіть складається враження, що не завжди розуміє значення низки термінів, які використовує в своїх виступах, але це не шкодить: такий, як він є, Буба став успішним українським бізнесменом, розбудовував СДПУ(О), БЮТ, а невдовзі, якщо вдасться, розбудовуватиме ПР.

Іван Денькович нещодавно з ганьбою відійшов від БЮТ. Проте його справу по розвалу партійної обласної організації сьогодні успішно проводить Євген Буба

Також читайте:

Опонентів наказано знищити

Опонентів наказано знищити-2

 

фото: Євген Буба на відпочинку