Марш має розпочатися на майдані Рози Люксембург й завершитися на майдані Руднєва.

Проте, як інформує прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода», влада вже з самого ранку вдається до різноманітних провокацій, аби завадити харківцям провести акцію протесту.

Станом на 10:30 на центральних вулицях Харкова відбуваються події, що мають унеможливити проведення акції. Московським проспектом зупинено рух усього громадського транспорту. Майдан Руднєва оточений автобусами, тролейбусами й трамваями, які розташовані на відстані 20-30 сантиметрів один від одного, що практично унеможливлює потрапляння на сам майдан. Схожу ситуацію можна спостерігати й на майдані Фейєрбаха. На мостах, що розташовані в безпосередній близькості до місць проведення акцій протесту, раптово розпочався ремонт із застосуванням важкої техніки; на набережних розпочато повалення старих дерев. Таким чином «біло-блакитні» дуже своєрідно вирішили підготуватися до першої великої акції в рамках «Вставай, Україно!» на сході України.

«Транспортний колапс, який називали головним мотивом заборони проведення акції, створений руками харківських владців та підконтрольними їм комунальними підприємствами», – кажуть у «Свободі».

Станом на 11:00 на майдані Свободи розташовано близько п'ятнадцяти палаток, на яких розміщено напис «Волонтери Харкова» соціальної служби харківського міського центру дозвілля молоді. Працівники цієї організації розміщують по всій площі дітей, яких, вочевидь, було знято із шкільних занять для організації «дитячого свята». Підкреслимо, що на найбільшому майдані Європи опозиція навіть й не планувала проведення акції протесту.

«Ховатися за спинами дітей є типовим для владного режиму, й відбувається таке далеко не вперше. Страх перед виступами опозиції наростає. Люди, з якими я спілкувався сьогодні зранку, кажуть, що опозиції потрібно набагато частіше приїздити до Харкова, тоді дерева будуть підрізати регулярно, контактна мережа буде в справному стані, а труби будуть міняти в міжсезоння, а не в січні чи в грудні», – прокоментував ситуацію голова Харківської обласної організації ВО «Свобода», народний депутат України Ігор Швайка.