Ініціаторами цього проекту постанови є лідери трьох опозиційних фракції парламенту: Арсеній Яценюк, Олег Тягнибок і Віталій Кличко.

Перший пункт проекту постанови передбачає звернення до президента Віктора Януковича з вимогою про звільнення з посади Міністра внутрішніх справ України Захарченка В.Ю. у зв’язку з грубим порушенням Конституції та законів України, участю у політичних переслідуваннях, порушенні прав та свобод людини і громадянина.

Другий пункт передбачає таке ж звернення до президента, лише з вимогою про звільнення з посади Голови Служби безпеки України Якименка О.Г.

В пояснювальній записці до проекту постанови опозиціонери констатують, що перебуваючи на своїх посадах, В. Захарченко та О. Якименко неодноразово допускали порушення норм Конституції та законів України, грубо порушували права та свободи громадян України, віддаючи явно незаконні накази з метою політичного тиску та переслідування опозиційних діячів, проявляли неповагу до гідності особи.

«Перебування зазначених осіб на посадах Міністра внутрішніх справ України та Голови СБУ підриває засади конституційного ладу України, довіру народу України до правоохоронних органів та правоохоронної діяльності в цілому, а також авторитет держави у світі. Адже факт політичного характеру переслідувань опозиційних лідерів Ю. Тимошенко і В. Луценка та причетність до цього правоохоронних органів держави підтвердили більшість правозахисних інституцій Європи та світу», - наголошують лідери опозиційних фракцій.

Вони додають, що відповідно до закону України «Про Кабінет Міністрів України» член уряду може бути звільнений з посади за рішенням президента України.

З огляду на це нардепи визнають за необхідне звернутися до президента України з вимогою притягнути до політичної відповідальності та звільнити із займаних посад за участь правоохоронних органів у політичних переслідуваннях, порушенні прав та свобод громадян України Міністра внутрішніх справ України В. Захарченка та Голову Служби безпеки України О. Якименка.