Ініціаторами законопроекту стали народні депутати Андрій Павловський, Володимир Ар'єв та Олександр Бригинець.

У законопроекті пропонується доповнити Податковий кодекс новим розділом VII-1 щодо оподаткування окремих транспортних засобів, які можуть бути віднесеними до предметів розкоші. Так, згідно із законопроектом до об'єктів оподаткування належать: легкові автомобілі з об'ємом циліндрів двигуна понад 3510 куб.см і мотоцикли з об'ємом циліндрів двигуна більше 800 куб.см (за ставкою 10% мінімальної заробітної плати за 100 куб.см).

Згідно із законопроектом, під оподаткування потраплять також судна, яхти та інші плавучі засоби для дозвілля або спорту, які включаються до товарної позиції 8903 згідно з УКТ ЗЕД (Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності), зареєстровані у Державному судновому реєстрі України або в Судновій книзі України, які оснащені стаціонарним або підвісним двигуном потужністю понад 55 кВт (крім тих, які використовувалися більше 20 років) — за ставкою 10% мінімальної заробітної плати за 1 кВт потужності двигуна або двигунів.

Також податок пошириться на літаки і вертольоти, зареєстровані у Державному реєстрі цивільних повітряних суден України або у Реєстрі державних повітряних суден України (за ставкою 0,5% від мінімальної заробітної плати за кожен кілограм максимальної злітної маси).

«Переважна більшість авто, які використовуються в Європі — це автомобілі з об'ємом двигуна в 1,5 л. Такі автомобілі створюють менше пробок і скидають в атмосферу менше вихлопних газів, на відміну від великих машин, які потрапляють в категорію легкових. Таким чином, люди, які живуть за європейськими нормами в Україні, не потрапляють під додаткове оподаткування. Йдеться лише про тих, хто любить виставляти своє багатство на показ. Тоді нехай вони за цю публічну демонстрацію (свого) стану ще й платять додаткові гроші», — заявив Бригинець, повідомляє його прес- служба.

Політик переконаний, що цей податок не лише наповнить держбюджет, але й позитивно вплине на ситуацію на дорогах.

«Скажу вам як людина, яка вивчала природу заторів у Києві. Однією з їхніх причин є великі легкові автомобілі, які не лише займають місце як два маленьких, але і їздять вкрай нахабно. Крім того, водії, бачачи такий VIP-автомобіль, підсвідомо і всупереч правилам поступаються йому місцем, створюючи аварійні ситуації іншим автомобілям», — зазначив депутат.

Джерело: ЛІГА БізнесІнформ