В ефірі телеканалу ТВі, коментуючи затримання Юрія Луценка, І.Геращенко заявила, що «суспільство не сприймає сьогоднішні репресії виключно як боротьбу із корупцією, тому що боротьбу з корупцією потрібно починати із себе», передає УНІАН.

«І якщо сьогодні Ю.Луценка затримали начебто по економічній справі, по розкраданню державного майна, заволодінню державним майном в особливо великих розмірах, то сьогодні опозиція має вимагати, як мінімум, відкрити кримінальні справи проти тих депутатів-сумісників, які півроку отримують дві зарплати: депутата Верховної Ради і міністра чи губернатора, і, за цей час отримали, за півроку приблизно по 100-150 тис. гривень», — додала Геращенко.

Вона вважає, що сьогоднішні дії влади по відношенню до опозиції є намаганням залякати суспільство. «Ми впевнено і дуже швидкими кроками йдемо до білоруського варіанту в Україні», - говорить депутат.

«Мене сьогодні дуже турбує, чого мовчить Ющенко. Мені здається, що сьогодні прийшов той час, коли потрібно, аби три Президенти України — і Л.Кравчук, і Л.Кучма, і В.Ющенко - які так чи інакше будували Україну, у той спосіб, який вони бачили і вважали правильним, вони не повинні сьогодні мовчки спостерігати за «білорусизацією» України. Україна - це не Росія, але це й не Білорусь».

І.Геращенко зазначила, що депутати від опозиції мають намір звернутися до трьох Президентів України, аби вони розтлумачили нинішньому главі держави Віктору Януковичу, які наслідки для країни може мати переслідування опозиції: «Ми збираємося це зробити: звернемося до трьох президентів — Л.Кучми, Л.Кравчука, В.Ющенка — з проханням, аби вони зустрічалися із Президентом В.Януковичем, і говорили… Мені здається, що потрібно, аби В.Януковичу його колеги по кріслу і по Банковій говорили про те, які це може мати наслідки для нього особисто, для його команди і України».