Насамперед, проект закону передбачає, що депутатські фракції у місцевих радах усіх рівнів формуються на партійній основі депутатами (членами політичної партії або позапартійними), які були висунуті кандидатами у депутати відповідною місцевою організацією політичної партії, в кількості не менше двох депутатів. При цьому назва фракції має містити назву відповідної політичної партії. Партія може мати лише одну фракцію у відповідній місцевій раді.

Для позафракційних депутатів передбачена можливість входження до депутатських груп, у назві яких не може міститися назва партії.
В законопроекті також зазначено, що кількісний склад депутатської групи у місцевих радах усіх рівнів не може бути менше трьох осіб. Крім того, депутат місцевої ради може входити до складу лише однієї депутатської групи або фракції.

Також проектом пропонується внести до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» зміни у частині встановлення порядку формування депутатської фракції шляхом прийняття відповідного рішення на установчих зборах фракції за попереднім погодженням з керівним органом відповідної місцевої організації політичної партії. Керівний орган відповідної партійної організації, який попередньо погоджував утворення депутатської фракції у місцевій раді, може прийняти рішення про розпуск фракції або проведення перереєстрації її членів.