Відповідну заяву народного депутата України від ВО «Свобода» Михайла Блавацького цитує прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

«З огляду на можливе перепризначення Табачніка на посаду, яку він обіймав донедавна, на вівторок ми готуємо проект Постанови ВРУ про створення слідчої комісії, що має перевірити результати фінансової діяльності міністерства, яке очолював цей чиновник. Зазначу, що у його віданні перебували 37 млрд. гривень бюджетних коштів – це найбільший галузевий бюджет країни. Ми воліємо знати, як використано ці фінансові ресурси держави. Скажімо, паралельно з так званою «оптимізацією», коли різко скорочується кількість шкіл, учительських ставок тощо, закуплено автобуси, кожен з яких – це річна зарплата 10 вчителів. На Львівщині закуплено вугілля поганої якості за втричі завищеною ціною. А проблема підручників за фантастичними цінами!

Не зайве нагадати, що не так давно прем`єр Азаров критикував Табачніка за відсутність закону про вищу освіту. І що ж ми бачимо сьогодні – закону і досі немає, а цей відомий українофоб знову може стати відповідальним за стратегічний для майбутнього української держави напрямок.

До того ж, не забуваймо і слів колеги Табачніка по Партії регіонів Бориса Колєснікова, який свого часу назвав того «дешевим клоуном і музейним крадієм». Не секрет, що за часів Кучми, коли Дмітрій Табачнік був віце-прем`єром, з фонду Львівської галереї забрали картини до Києва і не повернули. Ці факти необхідно ретельно розслідувати.
Ми переконані: навіть якщо Табачніка буде призначено на посаду міністра, після постанови Верховної Ради про створення слідчої комісії Президент повинен відсторонити його від виконання обов`язків на час проведення перевірки», - сказав він.