Про це інформує прес-служба УНКП.

Коментуючи впровадження нового КПК, Соскін, зокрема сказав: «Більшої мерзоти не можна навіть уявити. Цей кодекс свідчить про людожерську сутність Януковича і про те, що він хоче всіх українців ув’язнити в концтаборі. І це – не випадково. Адже Янукович сам сформувався як в’язень буцегарні. Його кримінальне минуле підштовхує Януковича до того, щоб бути господарем концтабірної зони, щоб бути «паханом» і тримати всіх українців в якості в’язнів концтабору, бранців буцегарні».

«Для прикладу, подивимось на кілька новел цього кодексу. Так, стаття 97 Кримінально-процесуального кодексу України гласить: «Суд має право визнати допустимим доказом показання з чужих слів незалежно від можливості допитати особу, яка надала первинні пояснення, у виняткових випадках, якщо такі показання є допустимим доказом згідно з іншими правилами допустимості доказів». А стаття 246 передбачає, що «Негласні слідчі (розшукові) дії - це різновид слідчих (розшукових) дій, відомості про факт та методи проведення яких не підлягають розголошенню, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Рішення про проведення негласних слідчих (розшукових) дій приймає слідчий, прокурор, а у випадках, передбачених цим Кодексом, - слідчий суддя за клопотанням прокурора або за клопотанням слідчого, погодженого з прокурором. Проводити негласні слідчі (розшукові) дії має право слідчий, який здійснює досудове розслідування злочину, або за його дорученням - уповноважені оперативні підрозділи органів внутрішніх справ, органів безпеки, органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства, органів Державної пенітенціарної служби України, органів Державної прикордонної служби України, органів Державної митної служби України. За рішенням слідчого чи прокурора до проведення негласних слідчих (розшукових) дій можуть залучатися також інші особи».
Не треба навіть серйозних професійних правових юридичних знань, щоб зрозуміти до чого призведе запровадження і практичне використання цих статей. По суті, будь-кого з українців тепер можна запроторити в концтабір, будь-кого можна кинути за ґрати, і ця практика вже здійснюється. Сьогодні у в’язниці перебувають і ті, хто так чи інакше підтримував Януковича чи допомагав йому, і ті, хто був його політичним опонентом. Це і Волга, і Луценко, і Тимошенко, і багато інших. Найважливіше зрозуміти, що для Януковича не існує моральних засад, поняття толерантності. Він будь-кого може сьогодні запроторити до в’язниці і знищити, і така поведінка відповідає його сутності», – додав голова УНКП.

За словами Соскіна, цей кодекс дозволяє Януковичу «поставити цю людожерську практику знищення своїх опонентів, знищення українців, яких він ненавидить, на конвеєр».

На його думку, кодекс спрямований на те, щоб «зробити нас усіх жертвами хижака, хижацької сім’ї, яка сьогодні панує в Україні».

«І є лише один спосіб зупинити хижака. Для цього треба напряму застосувати 5 статтю Конституції. Потрібно негайно усунути узурпатора від влади. Український народ зробив свій вибір, він відкинув владу узурпатора, він здійснив своє політичне і геополітичне визначення. 28 жовтня 16 областей України разом з Києвом відкинули Януковича та його Партію регіонів», – додав голова УНКП.

Тому, на його думку, сьогодні необхідно, щоб лідери опозиції скликали Всеукраїнські Національні Збори.

«Потрібно негайно забирати владу у правлячого режиму. Не можна підкорятися банді, не можна жити за бандитськими поняттями. Цей кодекс не є правовим документом, це – бандитська фішка, знаряддя для знищення українців. Тим паче, що воно було прийняте всупереч Конституції і є незаконним. Воно приймалось антиконституційною Верховною Радою, і його підписав президент, який давно порушив Конституцію України. Тому всі, хто спробує вимагати виконання цього кодексу, є ворогами України та української нації», – зазначив Соскін.